Gimi vagy szakközép?

Figyelt kérdés
Melyikbe érdemes mennem? Jobb szeretnék valami szakmával a kezemben kikerülni a suliból, de viszont valahogy egyik sem vonz, bár nem tudom milyenek vannak. Főiskolára is lehet mennék, de félek, hogy pl orvosi nagyon nehéz lesz. Ti mit választanátok? Illetve ha valakinek van kedve, tudna segíteni hogy milyen szakok léteznek középiskolában?

2020. jan. 12. 09:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Te írtad ki ezt a másik kérdést is? https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

Ott a 10. válaszban kifejtettem, hogy most alakítják át (újfent) a szakképzés rendszerét, és mostantól (kötelezően 5 éves) technikum és (3 éves, érettségit nem adó) szakiskola létezik majd.

Ennek az oldalnak az alján van szakképző iskolai keresőfeleület (térképes is), az összes mostantó induló képzéstípusra, szakra rákereshetsz:

[link]


A véleményem nekem is az, hogy csak akkor menj technikumba, ha biztos vagy benne, hogy mi érdekel. Akikkel eddig beszélgettem erről, ebben mind megegyeztek.A másik fele, hogy elég nagy színvonalbeli különbség lehet egyes sulik közt, és aközött is, hogy milyen gyerekek járnak oda.

2020. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!