Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek éri meg jobban tanulni?...

Minek éri meg jobban tanulni? (gyógyszerész, vegyész, vegyészmérnök)

Figyelt kérdés
Idén végzek kémia BSc szakon és nagyon bizonytalannak érzem magam, hogy milyen mesterre(vegyész, vegyészmérnök) kellene tovább mennem. Elvileg vegyészmérnökök keresettebek, viszont őszintén szólva engem ezek a folyamatirányítás, valamint művelettan és hasonló finomságok nem igazán kötnek le. A gyógyszerészetin gondolkozok még, de az még +5 év, viszont biztos állásom lenne az egyetem végeztével. Vegyész végzettséggel viszont a fizetés se lenne túl kiemelkedő, legalabbis ismerettségi körömben 160. 000 nettót visznek haza. Phd-sok 180. 000-at. Vagy esetleg a kémia bsc-s tárgyaim egy részét beszámítanák gyógyszerészetin?
2020. jan. 12. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Kb semmit nem számítanak be gyógyszerészetin. Maximum a tölteléktárgyakat, infó, szervetlen kémia talán(!) esetleg matek. Nyilván van kémiás beállítottságod, ha kémia szakos vagy, de a gyógyszerészeti nem könnyű. Mondják emberek hogy nem az, de úgysem hiszed el, amíg nem tapasztalod. Lehet hogy nem 5 évet venne el, hanem 6ot vagy 7et, de ha időben is teljesíted, akkor is ki kell fizetned a képzés nagy részét, ami nem olcsó dolog.

Többiről nem tudok nyilatkozni.

2020. jan. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, a költségtéritéses részét én is figyelembe vettem, főként ez tart vissza a képzéstől. Nyilvánvaló, hogy nem egy könnyű szak nagyon sokan kibuknak, csúsznak az orvosis tárgyak miatt, hallottam én is ezt azt róla. De szerintem, ha kellőképp motivált az ember, akkor képes megcsinálni. Viszont, hogy nem ismerik el a főbb tárgyainkat gyógyszerészetin az megdöbbentő. Nyilván nem gondoltam, hogy az egészet el fogjak, de azért a szervetlent, ált kémiát, esetleg a szerves vagy fizikai kémiát úgy gondoltam beleszámítják.
2020. jan. 13. 10:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén, nem tudom miket fogadnak el ezek közül. Valahol logikus, hogy a kémiás tárgyakat egy kémia szakos valószínűleg bővebben is tanulta. Azonban van csoporttársam, aki SOTE gyógyszerészetiről jött SZOTE gyógyszerészetire, és így sem fogadták el sok tárgyát. Meg kell kérdezni mit számítanak be.
2020. jan. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan csoporttársam SE GYTK-n, aki vegyészdiplomával rendelkezett már. Elfogadtak neki kb. mindenféle kémiát, de amiből szigorlat volt, ott le kellett szigorlatoznia. (Az órákra nem kellett bejárnia, csak sikeres szigorlati vizsgát tennie.) Tehát azt hiszem, egyedül a fizkémmel és a kolloidikával nem volt semmi dolga, de a többi (átalános és szervetlen kémia, analitikai kémia, szerves kémia, biokémia) tárgyból nem sokkal járt jobban, mint mi.
2020. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!