Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnám befejezni az...

Hogyan tudnám befejezni az érettségit?

Figyelt kérdés

Kb. 3 éve érettségiztem, csak a matek nem sikerült. Azóta 3 műszakban dolgozok viszont szeretném magam fejleszteni, szeretnék tanulni ahogy az érettségit is szeretném megcsinálni.

Utánanéztem neten és ott azt írták, hogy újraérettségizés meglévő érettségivel, de nekem csak egy igazoló lapom van ami fel van tüntetve miből sikerült plusz amiből nem ugye a matek.

Hol tudnék jelentkezni hogy ha én csak ezt az egy tárgyat akarom újra csinálni, hogy sikerüljön?

Ennek a segítségével készülnék: [link]

Nem tudom mennyire hatásos, de sok jót olvastam róla.



2020. jan. 13. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Javító érettségi vizsgára kell jelentkezned az oktatási hivatalnál vagy a régi sulidban vagy egy suliban, amelyik fogad. Fizetni kell érte.
2020. jan. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ki kell tölteni a jelentkezési lapot, a vizsga típusa javító.

1. Lehetőség: Postázni kell a lakóhelyed szerinti illetékes kormányhivatalnak. Ők beosztanak egy iskolába, ahova az érettségi napján el kell menned megírni csak a matekot. Erről postán értesítenek.

2. Lehetőség: Bemész egy iskolába. Ha nem vagy még 26 éves, bárhova. Ha elmúltál 26 éves egy olyanba, ahol felnőttoktatás is zajlik. Ott a titkárságon leadod a jelentlezési lapot, felveszik az adataid. majd az érettségi napján be kell menned megírni a matekot.

Ha sikerült, vinni kell a papírt a korábbi tárgyaidról és az alapján kiállítják az érettségi bizonyítványt. Viszont ez a mutatvány fizetős, első esetben az oktatási hivatalnak kell átutalással rendezni a díjat és az utalás bizonylatát mellékelni a levélben, a második esetben az iskolának kell fizetned készpénzben, sárga csekken vagy átutalással, miután bevitted a papírt. A középszintű vizsga ára 24000 Ft, az emeltszintűé 40000 Ft.

2020. jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket!! Ezeket nem is tudtam.

Arról a matekos oldalról mi a véleményetek? Mennyire hasznos?

2020. jan. 13. 12:25
 4/6 anonim ***** válasza:
A matekoázist a húgom használta még nyolcadikban a felvételihez és nagyon hasznosnak bizonyult,ajánlom. Viszont konkrétan az érettségi felkészítő anyagról nincs tapasztalatom. Ingyenes videók is vannak ott ki tudod próbálni milyen.
2020. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia

Jól értettem,2017 ben érettségiztél,én úgy tudom,megkezdet érettségit 5 éven belül be kell fejezned különben ,ha nem teszed akkor elöröl kell kezdened mind a négy évet,éd utána érettségizni újra,vagy roszul tudom?

2020. dec. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez tényleg igaz amugy ,hogy öt éven belül be kell fejezni vagy ha nem ,akkor utána nem tehetsz érettségi vizsgát?
2020. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!