Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy kereskedelem - marketing...

Egy kereskedelem - marketing FOKSZ végzettség önmagában tényleg nem ér semmit? Akár Magyarországon, akár külföldön.

Figyelt kérdés

Sajnos az egyetemi alapképzés idén nem jött össze, mivel nincs emelt érettségim. Nem tudom, hogy mit csináljak. ÖSD B2-es német nyelvvizsgám van csak, meg egy étettségim.

Mennyire tudnék csak ezzel a 2 éves képzéssel elhelyezkedni? Főleg külföld érdekelne.


2020. jan. 13. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön nem hiszem hogy kapkodnának utánad a FOSZK-os papírod miatt. A nyelvtudásod viszont szerintem ér valamit.
2020. jan. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem ér. Németországban is vannak ennek megfelelő képzés (Ausbildung), amely 100 ezrével ontja magából az alulképzett marketingeseket, az sem ér semmit. A magyar FOSZK meg pláne nem.
2020. jan. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában ha elvégzed, ott is megtanulod az alap vállalati funkciókat és a kereskedelmi élet működését. Nyílván nem ezzel fognak a cégek tárt karokkal várni, hogy legyél te a marketingmenedzser a cégben, alapjába véve egy assszisztensi pozíciót, vagy ha tehetséges vagy akkor magasabb beosztást is kaphatsz az értkésítés, marketing területén. Ha elvégzed, akkor ezzel már ki tudsz lépni a munkaerő piacra, de természetesen meg kell csinálnod a Bsc-t ha tovább akarsz mászni a létrán, mert a munkáltatóknak nagyon "papír fétisük" van, nem elég csak a tapasztalat. Ha van egy FOSZK-os papírod akkor 2,5 év alatt le tudod tenni az alap diplomát munka mellett és a felvételin is kapsz plusz pontokat. Ez azoknak jó akik gyengén jönnek ki a középiskolából, de utána meg szeretnének komolyodni.
2020. jan. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm kereskedelem és marketing FOKSZ-szal lett üzletvezető egy ruházati boltban, úgy hogy végigdolgozta ott az egyetemi éveit.
2020. jan. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az üzlet- és áruházvezetőséghez soha nem is kellett több egyszerű kereskedelmi OKJ-nál. A FOSZK erre teljesen adekvát. Ez is értékes munkakör, de a marketing egy kicsit más.
2020. jan. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kérdés az volt, hogy tényleg nem ér-e semmit. Én azt mondtam, hogy de igenis ér.
2020. jan. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vagy halasszak évet/éveket, csináljak egy C1-es nyelvvizsgát, és jelentkezzek külföldre egyetemre? Meg mondom őszintén, hogy nem igazán akarok halasztgatni, idén leszek 26 éves...
2020. jan. 15. 12:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 25 évesen fogok jelentkezni duális képzésre kereskedelem marketingre... üdv a klubban.
2020. jan. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miaz a keres hogy nem er semmit?

Gyerekek az eletben minden tanulas er! Semmi nem pazarlas! Orokke tanul az ember. Mindennel tobb vagy barmit is csinalsz.


22/L

2021. febr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!