Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni egyetem-Egészségügyi...

Debreceni egyetem-Egészségügyi karán milyen a mentőtiszt oktatás?

Figyelt kérdés
Ma voltam nyílt napon és nagyon megtetszett, pedig eddig szülésznő szerettem volna lenni de a bemutató alapján és az alapján ahogy meséltek róla nagyon megfogott. És nem tudom, hogy mi tévő legyek😅 Ha van itt aki ide jár/járt és mesélne nekem a tapasztalatairol nagyon megköszönném. Akár az egyetemről, a karról vagy a gyakorlatról.

2020. jan. 16. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha már végképp az egészségügyben szeretnél elhelyezkedni, akkor inkább légy szülésznő!
2020. jan. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A mentőtiszt képzés összességében elég nehéz, kevesen is végeznek időben, ráadásul sokan ott is hagyják a szakot! Szerintem akkor menj tisztire, ha ezt a rizikót bevállalod. Hidd el lehet a négy éves képzésből, simán lehet akár öt, hat, sőt akár még több év is mire teljesen elvégzed! Ha ezt elfogadod, és akaratos vagy, szorgalmas és tanulsz is menj csak nyugodtan tisztire. Talán elsőre megcsinálod, de az is lehet hogy például csak harmadjára fogsz átmenni a záróvizsgán! Mondom ez simán benne van, és nem feltétlenül a tudás hiánya miatt.


A szülésznői képzés szerintem egy biztosabb pont, minden tekintetben! Jó eséllyel időben végzel, kevesebb stressz ér emiatt, a záróvizsgán sem fognak vélhetően annyi embert kivágni, mint a mentőtisztin. Valószínűleg nem kerülsz át fizetősre, szépen hozol egy stabil hármas szintet egy viszonylag kényelmes tanulással és elvagy! Lesz diplomád, munkád tudod magad építeni és haladsz az életeddel. Ez a mentőtisztire is igaz lehet, de azért ott megvan az a rizikó, amiről az előzőekben írtam! Korántsem biztos hogy elsőre csúszás nélkül végzel, és ha mégis az sem jelenti azt, hogy sokkal jobban tudtál mindent, mint aki pl. csak harmadjára ment át! Én ennyit tudnék mondani, gondold meg jól és sok sikert. :)

2020. jan. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
De jó, én is szülésznő szakra tervezek menni Nyíregyházára🤗 ha úgy van, és szeretnél beszélgethetünk. Amúgy nekem egy ismerősöm ott van, mentőtiszt szakon, szerintem ahogy az előttem lévő írta, nagy szorgalom és kitartás kell hozzá, ő pl. amióta az eszét tudja mentős akar lenni:)
2020. jan. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Engem is érdekel, én is szülésznőnek szeretnék menni Nyíregyházára:)
2020. febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!