Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy mondjam el szüleimnek,...

Hogy mondjam el szüleimnek, hogy taxisofőr szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Pár hete olvasgattam az életükről és nézegettem dokumentumfilmeket róla, nagyon bejött az egész, ráadásul vezetni is szeretek.

Annyi ezzel a gond, hogy nem merem szüleimnek elmondani. Látom előre, hogy ki fognak akadni és ordibálni fognak, hogy ilyen semmire kellő lesz belőlem, meghogy büdös a munka ezért menekülök a taxis világba. Rosszabb esetben ki is hajintanak itthonról.

Tisztában vagyok vele, hogy kb 400 ezerbe benne lesz, de itt az egész nyaram, hogy dolgozzak, plusz jövőre ha leérettségiztem még utána 1 teljes évem, míg be nem töltöm a 21-et.

Ti mit tennétek? Nyíregyháza és környékén szeretném ezt a "szakmát" űzni. Nyilván mivel itt lakom.


2020. jan. 16. 23:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Akkor még úgy se most lenne a dolog, hanem pár év múlva. Ha jogsid meg van meg minden egyéb hozzá hát hajrá.


Ha lenne gyerekem és azt mondaná, hogy ezzel akar foglalkozni egy szavam nem lenne, hát csinálja. Nem kell élete végéig ha nem tetszik, de ha tetszik neki maradhat is. Esetleg kérdezném, hogy miért pont ez?? Esetleg hogy kamion (akár nemzetközi szinten) nem-e lenne jobb, esetleg futár?? De ha ezt szeretné hát csinálja. Nem a legrosszabb munka, van ettől is lejjebb.

2020. jan. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Azt mondják egyesek, hogy a taxisokról alkotott régi sztereotípiák nem jellemzők már. Mostanság én is utazok taxiban a reptéri munkám miatt, meg tudom erősíteni, hogy kulturáltabbak a taxisok, mint régen, jól is keresnek és mindig tisztán tartják a taxijukat. A szüleid valószínűleg még a trágár, fehérladás taxisokat ismerik, így ez maradt meg bennük, hogy a taxisofőrök többszörösen kifogásolhatók. Mondd el nekik nyugottan, hogy mások már a taxisok, mint régen és neked ilyen ambícióid vannak. Ha el is ítélik a taxisokat, téged nem fognak :)
2020. jan. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Az a gáz, hogy ezelőtt már nagyon beadtam nekik, hogy pszichológus leszek és már voltam nyílt napon is az egyetemen, fakultációt is felvettem, de rájöttem, hogy lusta vagyok és nem nekem való az egyetem.

Teljesen el vannak ájulva, hogy milyen szép szakmát választottam, lelki traumát okoznék nekik ezzel a hírrel.

Egyébként említetted a futárt, meg a kamionost.ezek is jók, de ezek a csomagkiszállítók (GLS, DPD) nagyon hajtanak. Egy nyarat el tudnék képzelni benne, de állandó munkahelyként stresszes lenne. Én meg pont emiatt szeretnék taxis lenni. Ott nulla stressz.. Ráadásul nem vagy arra kényszerítve, hogy személy- és vagyonbiztonságot veszélyeztetve közlekedj:))

Kamionost is átgondoltam, de túlságosan honvágyam lenne, ragaszkodom az országomhoz, illetve műszaki dolgokhoz (kerékcsere, Barras beállítás, ponyvázás pl) nehéz lenne számomra ráérezni.


Itt meg azt tervezem, hogy kezdetben taxi társasághoz állok, hogy ne zöldfülűként alapítsak magánvállalkozást. Aztán ha lesz egy jó induló tőkém és elég tapasztalatot szerzek akkor esetleg bele fektetek és elindítom vállalkozásom :)


Minden erőmön azon leszek, hogy taxis lehessek. Ha kell árufeltöltő leszek 12 órában nyáron minden nap csak legyen meg hozzá a lóvé, hogy elkezdhessem:) Nagyon húz a szívem iránta.

2020. jan. 16. 23:59
 4/13 A kérdező kommentje:

#2 köszönöm szépen neked is:)

Válaszoltam neked is egy hosszú szöveggel, de lefagyott és kitörlődött.

A lényeg, hogy számomra ez egy szerelem szakma lenne, tehát ennek fényében odafigyelnék az igényességre. :D

A legtávolabbi célom amit egyelőre csak álmomban érhetek el az az, hogy veszek egy gyönyörű AMG Mercedes cl-t és Uber magán sofőrként fekete szmokingba szedem fel az utasaim :DDD

De egyelőre megteszi a farmergatya, vászonpulóver + trabant kombó is :DD

Ahh..

2020. jan. 17. 00:16
 5/13 anonim ***** válasza:
Kezdetnek mondd azt, hogy másodállásban, jövedelemkiegészítésként akarod csinálni. Így könnyebben megemésztik majd, ha teljesen ráállsz.
2020. jan. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Figyelj.. neked kell szeretni, te fogod csinálni :)

De én ajánlom, hogy valami OKJ-t csinálj mellé. Mert akármi történhet.. legyen egy papírod. :)

Sok sikert!

2020. jan. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ne a szüleid döntsenek a sorsodról, mert ez a te életed. Szóval úgy éld, ahogy akarod.
2020. jan. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Barbell Deadlift válasza:
100%

Nem lebeszelni akarlak (amugy sem tudnalak, hiszen te mar eldontotted, hogy taxis leszel), de azert nehany dologgal jo, ha mar most tisztaban vagy. A taxizas es a stresszmentes elet egy oximoron. Csak akkor taxizz, ha jol birod a stresszt es a monotonitast, es a kudarcot is. Ha ezeket nem birod, akkor hagyd is az egeszet.

Amikor egesz nap ulsz a hidegben, meg az uzemanyagra valo penzt sem kerested meg, majd vegre kapsz egy cimet, amihez ezerrel odasietsz, nehogy elkess, es megbuntessenek, majd amikor oda ersz (kb. 8 kulonbozo kressz szabalyt megsertve), szol a diszpecser, hogy "bocs, de az utas lemondta", akkor megerted, hogy ez a munka se nem stresszmentes, se nem kudarc mentes.

Arrol nem beszelve, hogy egy taxis vallalkozast fenntartani havi fixen tobb szazezer forint (3-4-500 ezer kb, attol fugg), es vannak honapok (pl a januar es a februar), amikor orulhetsz, ha nullszaldora kihozod a vallalkozast.

Ezeket csak azert irom, hogy tudd, nem egy konnyu szakma, csak akkor vagj bele, ha elhivatott vagy.

2020. jan. 18. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nyilván tisztában vagyok vele, hogy nem mindig vezetésből fog állni a dolog,de erre a több órás autóban várakozásra már ki vagyok képezve. :D

Tavaly mikor nagymamámat vittem a kórházba kivizsgálásokra reggel 8-ra, akkor délután 3 óráig poshadtam a parkolóban :D

De még tavasszal is megismétlődött ez, csak az éjszaka. Engemet ez annyira nem zavar, ha meg lemondják a fuvart miközben már jó félúton vagyok, legalább vezethettem :D

Oké, hogy valamiből meg kell tankolni, de azért a gyenge szezonok se tartanak örökké.

Én amitől tartok nagyon az az, hogy ugyebár kezdetben egy vállalathoz szeretnék állni. Nyíregyházán ugyebár 3 ilyen vállalat van: Főnix taxi, 777 taxi asszem, másikra nem emlékszem és, hogy nem fognak alkalmazni mert nem lesz sofőrhiány. Imént nézegettem a hirdetéseket, pont most lett meghirdetve, hogy taxist keresnek nyíregyre havi 380000Ft bruttóért, de az nem biztos, hogy akkor is keresni fognak.

2020. jan. 18. 11:38
 10/13 Barbell Deadlift válasza:

Mas dolog a kocsiban ulni orakig, amikor amugy semmi dolgod, meg az is mas, amikor mindezt ugy teszed, hogy orankent ketezer forintot kene megtermelned, hogy egyaltalan 0-an legyel, es itt meg netto jovedelemrol nem is beszelhetunk!

Meg az is mas, ha ez egyszer-ketszer megtortenik, meg az is mas, ha ezt minden nap at kell elni.


Azt nem tudom, hogy Nyiregyhazan milyen viszonyok vannak, de nekem gyanus, hogy a jovedelmed attol fugg, hogy te mennyi penzt termelsz meg, nem pedig attol, hogy mi szerepel a hirdetesben.

2020. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!