Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért szivatják az embert...

Miért szivatják az embert egyetemen a kötelező testneveléssel?

Figyelt kérdés
Éppen elég volt középiskolában minden nap tesizni. Csak a nappalisokat szivatják vele, a levelezősöket nem.. Szerintem egy vicc, hogy felnőtt embereket testnevelésre köteleznek.
2020. jan. 18. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

Nálunk lehetett külsős helyen is teljesíteni a kötelező tesit. Ismerősnek volt ismerőse, aki egy kis edzőtermet üzemeltet, ő írt igazolást, hogy teljesítettem.

Most meg egy rakás pénzért személyi edzőhöz járok, mert olyan sok év kimaradt, hogy szuszogok, ha fel kell mennem a másodikra. Bár mozogtam volna egyetem alatt is...

2020. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem meg az egy vicc, hogy akárhogy is nyomatják, nem képesek az emberek felfogni, hogy ez a saját érdekükben történik, hogy ne halljanak meg 20 évvel korábban.
2020. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

Mi a bajod a testneveléssel?

Választhatsz sportot, hetente egyszer másfél órán át játszol.

2020. jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Hát ahol lehet választani, ahol lehet játszani.... Nálunk szerencsére nincsen tesi, de a legjobb barátnőmnek volt, ők úsztak és jégkorcsolyáztak. Ő nem tudta egyiket sem korábban szóval jó volt...nem kapnak érte kreditet sem, benne van az órarendben, foglalja a helyet más tárgyaktól.
2020. jan. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

Az egyetemen bár a kötelező tesi lett volna a legnagyobb problémám. Szívesen jártam volna 10 féléven keresztül tesire mint három féléven át gazdasági matekra. De teljesítettem mindkettőt.

Felnőtt emberként nem értem a hisztidet. Mikor egyetemre jelentkeztél gondolom előtte alaposan átolvastad a tantervi hálót (amiben a kötelező tesi is benne van).

2020. jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem jó, egy felnőtt embert már nem fognak tudni a sport szeretetére "nevelni". És sokan a közoktatás tornaórái után zsigerből utálják a tornaórákat.

Másrészt viszont általában tényleg lehet választani, és nem áll a sarkadban senki, ha akarsz, csak bemész a többiekkel egy kicsit dumálgatni és kész - tényleg viszi az időt, főleg, ha egy adott mozgásformát vagy tanárt akarsz kiválasztani, de ez van.

Én pl. anno péntek reggel 8-ra jártam egy éven keresztül, mert akkor volt olyan sportág, ami nem terhelt meg és szívesen csináltam + normális volt a tanár. (Amúgy pénteken nem is lett volna órám..., és 3 órát utaztam oda-vissza mindezért:( )

2020. jan. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó is írta, felnőtt embert már nem fognak rászoktatni a sportra.

Semmi értelme erőltetni.


Én felmentést szereztem, pedig suli alatt is azóta is folyamatosan sportolok. Felnőttként már nem volt kedvem tornaórán bohóckodni.

2022. okt. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!