Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NJE Kecskemét duális képzés?

NJE Kecskemét duális képzés?

Figyelt kérdés
Szeretnék jelentkezni a Mercedes gyárba duális képzésre mérnökinformatikus szakon. Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban? Milyen nehéz bekerülni? Német nyelvtudás feltétlen szükséges? Teljesíthető az egyetem követelményeivel együtt? A másik egyetem ami szóba jöhet az az SZTE. Szerintetek melyikkel járnék jobban?

2020. jan. 19. 20:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha csak szeged és kecsó között dönthetsz, akkor kecsó. Én is oda járok, vannak duálisos ismerőseim. Azt hogy mennyire teljesíthető a suli mellette az nehéz kérdés, mivel akik duálisra járnak azok általába mind nagyon jó tanulók, csak a legszivatósabb tantárgyból buknak, ha egyáltalán buknak.

Kérdeztem tőlük a bekerülést, infós múlt nélkül nehéz. Pl egyik ismerősöm egy lány, akinek az apja programozó, és tudott programozni már régóta.

Egyébként dolgozni mehetsz vizsgaidőszak alatt is, szóval nem kell suli alatt járnod (ez december 10. körültől tart február 10. környékéig).


Személyes véleményem szerint ne menj duálisra. Rengeteg izgalmas területe van az infónak, nem éri meg leragadni egy gyárba gépek programozásánál. Igen, garantált elhelyezkedés suli után, garantált a jól keresés is, de megéri olyat csinálni életed végéig ami unalmas? Mikor annyi minden izgalmas dolog van az infón belül. De ha szeretnél csak gépeket programozni, kecskemét duális képzés, garantált elhelyezkedés és jó kereset.

2020. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!