Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Manapság a legtöbb fiatal...

Manapság a legtöbb fiatal egyetemre készül? Szakmát nem szeretne senki?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre a környezetemben , hogy a legtöbb egyetemett végzett ismerősöm presztízskérdést csinál az iskolai végzettségéből, pedig fele nem is abban a szakmában helyezkedik el. A nőket megértem, mert nekik sokkal nehezebb alacsonyabb végzettséggel munkát találni, de a férfiakat nemigazán. Panaszkodnak hogy keveset keresnek, de amikor olyan tanácsot adok nekik hogy tanuljanak valami fizikai szakmát, akkor azt mondják hogy biztos hogy nem fognak. Amikor ismerősöm panaszkodott hogy kevest keres, felajánlottam neki hogy jöjjön átmenetileg hozzám dolgozni (maszek burkoló vagyok) azt mondta hogy neki ez a fajta munka megalázó, pedi kétszer annyi pénzt ajánlottam neki mint amit most keres! Azért nem választják a szakmunkát mert nincs presztízse? Nem is a pénz számít?

2020. jan. 21. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Pontosan. Nincs presztizse.
2020. jan. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez is lehet egy szempont, meg az is hogy ez fizikai munka.
2020. jan. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom én például informatikát tanulok most szakgimiben és utána is azt akarok szerintem ez is 1 szakma
2020. jan. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Az egyetem és szakma nem zárja ki egymást szerintem
2020. jan. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez egy összetett dolog. Egyrészt sokaknak tényleg nem a pénz számít. Én bölcsészettudományi karon végeztem, most is ott tanulok és mellette dolgozom és hiába keresnék jobban egy másik képzéssel, egy szakmával stb., engem ez nem érdekel. Egy életem van és nem az a célom, hogy mennyi pénzt felhalmozzak, ezt vegyek, azt vegyek, ilyen életem legyen x év múlva stb., hanem arra törekszem, hogy jól érezzem magam a saját életemben és ennek része az is, hogy mit tanulok, mit dolgozom. Hiába keresnék jobban egy másik munkával, ha azt nem élvezem, nem szeretem, nem érdekel, nem látok benne semmit, ami számomra pozitívumot jelentene. Plusz, azért azt is hozzá kell tenni, hogy azért egy fiatal még nem is feltétlenül ebből a szempontból közelíti meg a kérdést, mert a szüleivel él, támogatják őt stb., stb. és nem arra fókuszál, hogy ő majd miből hogyan tud megélni. Valamint a szakmunkának azért általánosságban nem túl jó a híre, amivel azért könnyebben szembesülnek a fiatalok is és nagy általánosságban nem pozitív képet látnak maguk előtt. Eleve a szakmunkás képzés nem jó, rossz hírük van, mindenféle negatív velejárókkal azonosítják (pl. drogok és a többi), nagyon sok iskola kvázi gyűjtőként funkcionál és így tovább, szóval a gyerekek és a szülők sem feltétlenül ebben látják a jövőt. A személyes tapasztalatom nekem is ez, a legbutább, leglustább, legrendetlenebb, legproblémásabb osztálytársam tanultak tovább a szakmunkásképzőben, azt is átvergődték és ennyi, valamelyikük írni sem tud. Folyton onnan jöttek a rossz pletykák, a balhék, kijártak a rendőrök, verekedések voltak, drogügyletek és így tovább. A felnőttképzés már nyilván más, bár a szakmaisága nem feltétlenül jobb, de akkor is élnek az emberben az emlékek, negatív vélemények stb. A már dolgozó szakmunkások között is sok a megbízhatatlan, elvállalja a munkát és elteszi a pénzt, de hónapok múlva érkezik meg, elrontja, nem pontos, iszik stb., stb., ez sem túl vonzó.
2020. jan. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze hogy szakmát ad az egyetem is! Aki elégedett a munkájával és szereti, az a pénzért ne is váltson. Sajnos az öreg szakik jórésze csőalkesz, aki miatt ég az arca annak aki normális. Én nem azért lettem burkoló, mert ostoba lettem volna tanulni. 2 szakmám van, meg most esti gimibe járok.
2020. jan. 21. 21:47
 7/7 anonim válasza:
Én jelenleg kőművesként dolgozok, de sokan lenéznek mikor megtudják. Nem tartom magam hülye gyereknek, van érettségim és technikusim, sokan megszólnak hogy többre vihetném mint egy kőműves. Csak kőművesként majdnem 3x annyit keresek mint a technikusi végzettségemmel a gyártósor mellett állva 3 műszakban. Napi 10 órát dolgozok átlagban, nehéz fizikai munka, de minden éjjel az ágyamban alszok, a hétvégéim szabadok és nem a gyárban robotolok. Nekem így sokkal jobb, nem unalmas, nem nagyon érdekel ha lenéznek (mellesleg utána jön az hogy menjek ezt meg azt csinálni a házon de lehetőleg azonnal és ingyen)
2020. márc. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!