Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Duális képzés vagy mesterképzé...

Macy@ kérdése:

Duális képzés vagy mesterképzés egy neves egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vezetés és szervezés szakra szeretnék jelentkezni, de kicsit tanácstalan vagyok, hogy melyik lehetőség érné meg jobban.


1. ELTE! Lényegében tudom, hogy ez az egyetem rengeteg lehetöséget rejt magában, illetve már maga Budapest is több szempontból csábító.


2. Pannon Egyetem, duális képzés a Grundfos-szal. Hatalmas érv mellette, hogy duális képzésben vehetnék részt... sajnos ez nem Pest, hanem Veszprém, viszont ha jól láttam, Tatabányán, Székesfehérváron és Pesten vannak a székhelyei a cégnek.


Picit tanácstalan vagyok... Bármiféle észrevételt, véleményt vagy tanácsot szívesen fogadok! :)

(A pontjaimon nem kell aggódnom. Veszprémben csak szóbeli-, az ELTE-n pedig szóbeli- és írásbeli vizsga van. Győrben élek, tehát a távolság sem lenne meghatározó)


Köszönöm előre is bármiféle reakciótokat! :)

(23/N)



2020. jan. 23. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen alapszakra építenéd a vezszervet? Én anno msc választásnál jelentkeztem második helyen vezszervre is, igaz, BME-t néztem, végül az elsőhelyes szakom nyert. De sokáig latolgattam ezt a lehetőséget is és az volt a konklúzió, hogy ha nem építek rá mihamarabb karriert, kitörölhetem vele. Alapvetően gazdasági diplomát ad, ami jó lehet, ha az alapszakod nem az és a multis közeget szeretnéd megcélozni. És ha gyakornokként nekiállsz, nem is lesz problémád ezzel. A második lehetőség csak egy cég, ha jól értem, amit én azért nem javasolnék, mint olyan, amire alapozni kellene. Persze egy tök jó lehetőség, de ha engem kérdezel, inkább ELTE és Budapest. Később valószínűleg ott fogsz dolgozni vagy ha nem, egy vidéki kisvárosban jobban fogják értékelni az ott szerzett papírt és munkatapasztalatot.
2020. jan. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egészségügyi szervező az alapdiplomám. De megmondom őszintén, elég téves ez a megnevezés szerintem :D

Tanultam én mindent, amit egy gazd.menes, csak kiegészítve anatómiával és különböző társadalombiztosításos tárgyakkal.

De a lényeg, hogy a képzés alatt jöttem rá, hogy nagyon érdekel a gazdaság, közgáz,HR...stb. és ezert szeretnék velük továbbmenni. Amúgy a szakomról nagyon sokan mennek tovább vez.szerv. mesterre, viszont ők maradnak a győri egyetemen. Én szeretnék a későbbiekben elköltözni innen, ezért gondolkozom a két másik egyetem között (Debrecenen is gondolkoztam, de nem valószínű,hogy ott szeretnék majd élni).


A Grundfosnak eléggé utánajártam (már amennyire 3 nap alatt lehet :D) és úgy gondolom, hogy ez egy elég jó cég több szempontból is.


Szerencsére még van egy kis időm, illetve az ELTE nyílt napjára még el is tudok menni :)


Nagyon köszönöm a válaszod!:)

2020. jan. 23. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Áh, így már értem. Nos, a Grundfost nem ismerem, így nem tudok róla véleményt formálni. Az viszont biztos, hogy mind diákmunkák között, mind gyakornoki munkák között sok lehetőséged van a hr, illetve a menedzsment vonalon, szóval ha Budapest mellett döntenél, az elhelyezkedés miatt akkor sem kellene aggódnod már a tanulmányaid alatt sem. Nem hiszem, hogy nagyon félrelőnél igazából a két egyetem közül bármelyikkel, úgyhogy a helyedben inkább azt a szempontot nézném meg jobban, hogy melyik városban éreznéd magad jobban. :)
2020. jan. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen... az egyértelműen Budapest lenne :D
2020. jan. 23. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!