Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociálpedagógiai alapképzés...

Szociálpedagógiai alapképzés után egy mesterképzés vagy egy szakirányú képzést válasszak, több infó lent?

Figyelt kérdés

Sajna már nem maradt államilag támogatott félévem, és anyagilag sem állok jelenleg olyan jól, ezért kicsit a szakirányú képzések felé húzok, mert azok olcsóbbak, viszont ha egy mesterrel többre mennék akkor valószínű,hogy beruháznék rá!

Amikre gondoltam:

mester képzés:

-neveléstudomány

-Mentálhigiénés családtudományi és családterápiás képzés


Szakirányú:

-Alkalmazott szociális gerontológia

-Szociálgerontológia


Amúgy az is fontos számomra,hogy ne csak elméleti oktatás legyen,hanem gyakorlati is, inkább gyakorlatiasabb emberke vagyok.



2018. dec. 19. 16:39
 1/6 A kérdező kommentje:
még egy mesterképzés: közösségi és civil tanulmányok
2018. dec. 19. 16:41
 2/6 A kérdező kommentje:
amúgy a szakirányú továbbképzés végén mit kapunk csak egy oklevelet vagy ez is másoddiplomának minősül?
2018. dec. 19. 16:53
 3/6 anonim ***** válasza:

"amúgy a szakirányú továbbképzés végén mit kapunk csak egy oklevelet vagy ez is másoddiplomának minősül?"


A BA diplomád sem diploma, hivatalósan annak is oklevél a megnevezése...


Amúgy szerintem a szakirányúval többet érsz a munkaerőpiacon, de mi akadája lenne, hogy később megszerezd az MA/MSc diplomát is, vagy akár PhD-z?

2018. dec. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a képzés költsége az ami akadályoz, jelenleg még nem keresek annyira jól, sajnos...
2018. dec. 19. 19:06
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Szia, szerintem a neveléstudományt semmi esetre se, mert az tényleg csak arra jó, ha kutatás érdekel és tovább mennél phd-ra, gyakorlati haszna nincs annyi. A mentálhigiénés családterápiás képzésnek nem tudom, hogy láttad-e, de elég speciálisak a felvételi követelményei. Önismereti tanfolyamot kell végezned előtte, és bizonyítanod kell, hogy legalább két éve a humán segítő szakmában dolgozol: [link]

A szociális gerontológiánál is van olyan felvételi követelmény, hogy legalább egy évet idősekkel kapcsolatos ellátásban dolgoztál vagy saját idős hozzátartozódat gondoztad.

Szerintem az alapján válassz, hogy a jövőben a családokkal vagy az idősekkel foglalkoznál szívesebben.

2018. dec. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, valószínű,hogy idősekkel szeretnék majd foglalkozni!
2018. dec. 21. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!