Melyik a könyebb?

Figyelt kérdés
Újraérettségizni emelt szinten angolból és elérni 60%-t vagy nyelvizsgát(B2) csinálni és elérni a 60%-t vagy amennyi a nyelvizsga minimumja?

2020. jan. 23. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Egy emelt szintű angol érettségi C1 Vagy c2 szintű, már nem emlékszem pontosan. Egy b2es nyelvvizsga nyilván könnyebb.
2020. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Az emelt angol B2 szintű, és picit könnyebb a nyelvvizsgánál, viszont érettségin van nyelvtan pl, míg nyelvvizsgán nincs.
2020. jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én eddig mindenkitől azt hallottam, a nyelvvizsga könnyebb, pont a nyelvtani rész miatt.
2020. jan. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én origo B2-t csináltam és emelt érettségit is,az utóbbit könnyebbnek éreztem.
2020. jan. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1. Vagyok. Az emelt angolert c1 nyelvvizsga bizonyítványt kaptam :)
2020. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Emelt angolért akkor kapsz csak C1 nyelvvizsgát, ha mellette még két tantárgyból angol nyelven érettségizel (ez általában a kéttannyelvű iskolákban jellemző). Ha csak simán emeltezel angolból és eléred a 60%-ot, akkor csak egy B2 nyelvvizsgát kapsz.

Felvételi szempontjából hasznosabb az érettségi, mivel az 50 pontot ér, a B2 nyelvvizsga pedig csak 28-at.

Hogy melyik a könnyebb, az relatív. Szerintem oldj meg egy érettségi feladatsort és nézz meg különböző nyelvvizsgatípusokból mintafeladatokat is, azok alapján pedig nagyjából el lehet dönteni, hogy kinek mi megy jobban és melyiket tartja könnyebbnek.

2020. jan. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!