Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki gimnáziumban 9-10. osztály...

Aki gimnáziumban 9-10. osztályban rá van függve az egyetemre és a diplomára, de aztán 11-12. -ben lemond róla és inkább OKJ-t választja azoknak mi az oka, hogy változtattak?

Figyelt kérdés

Én vagyok ilyen, gimi első 3 évében folyamatosan hajtott a tűz, hogy orvos leszek, de utolsó előtti évemben meggondoltam magam és letettem róla. Egyszerűen nem bírom el a biosz és kémia faktot. Nekem túl sok. Ígyis mindennap hulla fáradtan érek haza, ilyen állapotban pedig ahhoz nincs kedvem, hogy egyek mert még ahhoz is fáradt vagyok, hogy rágjam az ételt. Rá kellett ébrednem, hogy az egyetem engem kikészítene.

Ha van köztetek olyanok akik lemondtak korábbi álmukról és nem mennek egyetemre mi az oka? Nektek is ugyanez? Most csak arra vagyok kíváncsi, hogy ezzel más is van e így vagy csak én voltam ennyire naív, hogy röhögve, fütyülve elvégzem az egyetemet..



2020. jan. 24. 17:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Ismerősöm azért csinálta, mert rájött hogy sok OKJ-s végzettség sokkal keresettebb mint a diploma. Neki be is jött a dolog, de szerintem az általános indok a magas elvárások, alacsony bekerülési ráta. Vagy az hogy valaki megijed attól hogy nem fogja tudni végigvinni, nem lenne képes a szakon elvártak szerint teljesíteni.
2020. jan. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!