Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vélemények a Miskolci Egyetem...

Vélemények a Miskolci Egyetem logisztikai szakáról?

Figyelt kérdés

2020. jan. 26. 19:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%
Értem. Köszönöm a válaszodat. Ami a személyeskedéseidet illeti: előre megmondtam, hogy nem vagyok szakmabeli (de nagyon kis rálátásom azért van a tèmára, tekintve, hogy tanultam is a tantervem részeként, illetve láttam már logisztikai problémát menedzserként is). Ehhez képest szerintem racionálisan, észérvekkel válaszoltam. A Kérdező szerintem el tudja innen dönteni, mit akar tanulni.
2020. jan. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Na látom közben linkeltél. De hogy minek???? Ezek szerint angolul sem tudsz? :DDD


Világosan le van írva, hogy ez engineerenget és businesst is érintő LOGISZTIKA, nem logisztikai mérnöki képzés. Mellesleg ott van hogy matek, fizika, eletrotechnika, mechanika, anyagszerkezettan, tehát a "két felesleges tantárgy" sem tudom, hogy hogy jött ki. De felesleges tárgyak közé sorolhatjuk a te logikád szerint pl. a számvitelt és a jogi tárgyat, mert azokat se fogja senki konkrétan használni.


11-es válaszodra válasz, aztán befejezem én is. Ha menedzser vagy és nem mérnök, akkor szerintem nem kellene szakértőt játszani mérnöki dolgokkal kapcsolatban, függetlenül attól hogy jó szándék vezérel-e vagy sem. De az az igazság, és azért is akadtam ki, mert te olyan dolgokat vonsz kétségbe, ami rég túlmutat a műszaki dolgokon, és alapjaiban téves konzekvenciákat von le az egész egyetemi rendszerrel kapcsolatban. Ez azért vicces. Szép napot.

2020. jan. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

"És mesélj, mit használsz a napi munkád során az alábbiakból?"

Na hát akkor megpróbálok pár dolgok mesélni az alábbiakról.


Műszaki kémia: Az egész karon oktatják, első féléves tárgy, igazándiból a középsulis kémia. Nem árt ha tisztában van egy mérnök pl. a vegyjelekkel, alap kémiai reakciókkal. Nem feltétlen azért mert majd miközben végzed a logisztikus munkádat feltétlen kell, de egy mérnöknek legyen róla fogalma.


Anyagtudomány és anyagvizsgálat: Ez logisztikusoknak ilyen egybe vont tárgy, máshol van anyagismeret, vizsgálat és technológiák. Ez is alap dolog, jó ha tudja egy mérnök, hogy a szén a kályhában van, az acélban karbon van. Illik tudni a vas-karbon diagramról, illetve egy mérnöknek különbséget kell tudni tenni, egy C45-ös és egy HSS acél között. Pl. ha már logisztikus vagy, tudd hogy a rozsdamentes acélt nem tárolhatod a szénacél polcon, mert hiába az a neve, el fog rozsdálni, és ha tanultál kémiát még azt is tudod, hogy miért.


Gépészmérnöki alapismeretek: Alap fizika mechanika része, erő-ellenerő, mozgások pl. jó ha ki tudod számolni, hogy a targoncára mekkora erő fog hatni, ha x súlyt megemel.


Fizikai alapismeretek: Két tárgy egybevonva, gépészeknek külön fizika 1-2. Inkább csak alapozó tárgy, az elekrohoz illetve a statika,szilárdságtan,dinamikához.


Mechanikai technológiák: Na ezt a tárgyat nem ismerem :(


Elektrotechnika-elektronika: Fizika alapismeretekre épül a tárgy, tovább viszi a villamos részt. Trafókat is számoltunk, az tényleg lehet nem szükséges, de a motoros részt továbbra is tartom, hogy fontos és hasznosítható, vannak elektromos targoncák, vagy pl. futószalagnál is valszeg elektromotor hajt, jó ha ki tudod számolni, hogy hány wattos motor kell, ha x nyomaték szükséges a mozgatáshoz.


Statika, szilárdságtan, dinamika: Ezek így épülnek egymásra. Igen fontos tárgyak. Jó ha egy mérnök tud méretezni, pl. egy hatalmas polcrendszert, amin több százezer darab alkatrészt tárolunk, és hogy ki bírja-e, vagy, hogy a targonca villája ha x tömeget megemel el fog-e törni, vagy kibírja az anyag.


Áramlás- és hőtechnika és gépei: Ez is egybevont tárgy a loggereknél, szivattyúk, ventilátorok, belső égésű motorok stb. . Jó ha tudja egy mérnök hogy működik pl. az a motor ami a targoncát hajtja. Bár igaz, ennek nagy része mehetne a kukába, kicsit nem ártana frissíteni a tananyagon.


Egyébként nem vagyok logger, harmadéves jármű mérnök, de volt együtt óránk, főleg az első félévekben.

Nagyjából szerintem leírtam, hogy az adott tantárgyból mit lehet hasznosítani majd a munkánk során, de ha esetleg van még kérdés, csak nyugodtan én szívesen válaszolok. :d

2020. febr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"futószalagnál is valszeg elektromotor hajt, jó ha ki tudod számolni, hogy hány wattos motor kell, ha x nyomaték szükséges a mozgatáshoz"


Ilyeneket tényleg számoltok?

2020. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves 13!


"Egyébként nem vagyok logger"

Világos.


"harmadéves jármű mérnök"

.. hallgató. Azaz még nem dolgozol.

2020. ápr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!