Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági MSC diploma mennyire...

Gazdasági MSC diploma mennyire előny?

Figyelt kérdés
Nem mérnök, informatikai hanem pénzügyi illetve marketing területen karrier szempontjából a mesterdiplomát mennyire tekintik mérvadónak, hogy alkalmas vagyok egy állásra/magasabb pozició elvállalására?

2020. febr. 2. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Ha az alapdiplomád közgazdász akkor nem számít.

Ha az alapdiplomád pl. mérnök, akkor jó, ha van egy gazdasági msc-d de inkább MBA-d.

2020. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem pedig pont gazdasagi teruleten igenis fontos.....
2020. febr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves másodiknak üzenem hogy nem feltétlen pont gazdaságira fontos. A többi említett szakokon szinte elvárt a mesterképzés elvégzése míg a gazdaságikon kevésbé. Ezért érdeklődnék, hogy voltaképp mennyire érné meg.
2020. febr. 3. 06:47
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Válaszolok kicsit bővebben.


Minél tudásigényesebb az adott terület, annál érdemesebb többet tudni ergo annál fontosabb az MSc (vagy akár a PhD is egyes területeken, pl üzleti analitikában).


A legértékesebb közgazdasági mesterszak jelenleg az osztatlan gazdaság- és pénzügy-matematikai elemőz osztatlan képzés (igen, ez is mesterdiplomát ad, kötözködők kedvéért, ahogyan a többi osztatlan képzés is). Itt értelemszerűen alap az MSc.


Ugyancsak nagyon fontos az MSc a többi elméleti közgazdaságtani területen is, így pl az alkalmazott közgazdaságtan alapképzésre is fontos rápakolni egy mesterszakot, pl. Biztosítási és pénzügyi matematika, vagy Közgazdasági elemző mesterszakot.


A harmadik terület, ahol szerintem hasznos egy mesterszak az a psz alapszak + pénzügy mesterszak. Álláskeresésnél mindenképpen jobb ha van egy pénzügy MSc-d, de hogy tartalmilag mennyi az átfedés, azt pénzügyesektől kérdezd meg.


A többi gazdasági szak esetében a bolognai spagetti rendszer szétqrta a korábban normális képzéseket, és a mesterszakok gyakorlatilag felzárkóztatások. Úgy nem lehet normális marketing mesterszakot tervezni, hogy mindenféle gazdmen, psz stb. alapdiplomákkal jönnek az emberek, és nulláról tanulhatják a marketing alapjait.


Emiatt, a menedzser szakok saját mesterszakjai jóformán offosak. Kermarkról ne menj marketing mesterszakra, full felesleges. A gazdmen mesterszakja, a vsz se ad hozzá érdemben a karrieredhez semmit. (Viszont itt meg az van, hogy ha nemzetközi tanácsadónál szeretnél dolgozni, akkor ott elvárják a mesterszakot...)


Ezért mi azt tanácsoljuk általában (nagy multi stratégiai osztálya, ahol folyamatosan vannak gyakornokaink, duális képzéses diákjaink, pályakezdőink), hogy ha üzleti alapszakod van (kermark, gazdmen, turvend, nemzgazd stb.) akkor

(a) vagy dolgozz vele pár évet és menj MBA-re

(b) vagy szerezz valami más mesterszakot, ami hasznos.


Például hasznos szerintem az Ellátásilánc-menedzsment, Pénzügy, Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás, Gazdasági informatikus mesterszak (nem tudom, ez utóbbira hogyan tud bejutni egy gazdmenes/kermarkos, valószínűleg külön krediteket kell végezni).


Ugyancsak nagyon hasznos, ha pl kereskedelem és marketing az alapszakod, az ELTE survey statisztika és adatanalitika mesterszakja; vagy ha találsz külföldön Business Analytics, Data Science stb. mesterszakokat akkor ezek is nagyon hasznosak.


Összefoglalás: alk. közgazdaságtanhoz kötelező a mesterszak, psz szakhoz ajánlott legalább egy pénzügy mesterszak (de enélkül is elevickélsz), a többihez meg ajánlott inkább egy MBA vagy egy más típusú, és lehetőleg minél matekosabb mesterszak, de egyik sem kötelező munka szempontból.

2020. febr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Masodik vagyok.Sztem ahhoz hogy mondjuk penzugyi teruleten magasabb poziciot is megpalyazhass es betolthess,ugyhogy sztem egy penzugy nagyon hasznos tud lenni,es mindemellett nagyon piackepes.
2020. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Igen, a Pénzügy mesterszak nagyon hasznos. Leszámítva, hogy nem mindenkit érdekel. De amúgy vannak érdekes területei.
2020. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Elozo vagyok,maximalisan egyetertek a 4-essel,nagyon jol osszefoglaltaa dolgokat.Talan meg annyival egeszitenem ki,hogy pl egy gazdmen utan is elegge ajanlott egy mesterszak,de innen valoban ne egy vezszervre menj,ami a gazdmennek a mesterszakja,mert az tenyleg semmit nem er ezutan.Mivel a gazdmen es ng eleg altalanos uzleti tudast adnak,nem melyulnek el egy konkret teruleten sem,igy egy konkretabb,specializaltabb mestert kell hozza elvegezni,hogy valoban nagyon jo munkakoroket is megkaparinthass.(Termeszetesen magaban egy gazdmennel is fogsz munkat talalni,de messze nehezebb mint ha mondjuk megcsinalnal meg utana egy penzugyet vagy akar egy szamvitel mestert,bar ez gazdmen utan eleg durva:)).Raadasul ha egy gazdmen utan elvegzel egy penzugyet vagy egy szamvitelt,akkor tudasban kb ott jarsz mint a psz esek.
2020. febr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszakat. Az összefoglalót kiemelkedően. Nagyon sokat segített a döntésemben. :)
2020. febr. 3. 21:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok, a Vállalkozásfejlesztésről mit gondoltok?? (más tipusú diplomálval kreditelismertetéssel mennék rá)^^
2021. okt. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!