Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémiával mit lehet kezdeni?

Kémiával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Tizedikes kémiát tanulok, és élvezem. Értem és élvezem,és boldoggá tesz,ha arra kell tanulni. Izgalmas. Főleg most ez a szerves. Az alkoholok, oxigén tartalmú szerves vegyületek. Nem vonz a vegyész pálya,azt sem tudom mit csinál egy kémikus. De mégis,merre lehetne orientálódni ,így ennyi infóból,hogy imádom a kémiát? Vagy most ez cska ilyen rózsaszín köd,és megutálnám a késöbbiekben? Csak olyan logikus. Nem tudom mit lehet a kémiával kezdeni. Milyen szakok vannak ami étrdekelhetne. Kémia faktot megérné felvenni? Tanács?
2020. febr. 3. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
A vegyészmérnök szakot ajánlom, illetve, ha a biológia is jól megy, akkor a gyógyszerész szak is szóba jöhet.
2020. febr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Az jó ha szereted... azért az egyetemi kémia, orvosi-gyógyszerész-vegyész-biomérnök ég és föld a gimishez képest. Viszont ha most szereted, akkor tömény savként marva is fogod valószínűleg :)


A válaszban ott van milyen szakokra jelentkezhetsz egy jó emelt kémiával.

2020. febr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Középiskolás kémia dedó szint. Szerintem ez csak fellángolás nálad, ne menj kémiai pályára.
2020. febr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

"Középiskolás kémia dedó szint."

Jjjaa! - mint az elsős elemis írás-olvasás.

Az nélkül viszont nem tudsz feljebb lépni. (Válaszod sem tudtad volna leírni...)

2020. febr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lévén, hogy pályaválasztás előtt vagy, gondoltam egy kicsit részletesebben leírom:


Kémiával önmagában inkább csak labortechnikus lehet igazán az ember. Feladatai (munkahelytől függően): A labor rendben és tisztán tartása, alapvető műveletek (kalibrálás, eszközök előkészítése) végzése.


Ha a kémia (inkább általános és fizikai/szervetlen) és fizika is érdekel (és megy is!), akkor vegyészmérnökit ajánlanám. Feladatai általában ipari területekhez kötöttek. Gyártási folyamatok kidolgozása, felügyelete, revizionálása, stb. Ilyen pl.: nagyipari horganyzás, kőolajtisztítás, műanyaggyártás, stb.


Ha kémia (inkább szerves) és biológia érdekel, akkor preparatív vegyész és gyógyszerész lehetőségek vannak.

Preparatív vegyészek laborban dolgoznak és adott anyagok előállítását tervezik meg és végzik el.

Gyógyszergyártáshoz általában analitikusok is kellenek, akik megvizsgálják az elkészített gyógyszer minőségét, segítenek kidolgozni új tisztítási/előállítási módszereket, stb. Ez is labori munka.


Ha matek és kémia (inkább minden része) érdekel, akkor sok szeretettel vár az elméleti kémia. Különböző modellek létrehozása, javítása, adott számítások elvégzése, stb. Ide programozás is szükséges (a könnyen megtanulható változata is elég, ezt pedig általában támogatják az adott intézmények).


Most már kötelező egy emelt, így ha érdekel és ezzel szeretnél a fentiek közül bármelyikkel foglalkozni a kémia fakt az minimum kötelező.


A fenti állásoknak egyébként bármikor utánajárhatsz pl: [link]

[link]

Általában jól le van írva, hogy adott munkakörök milyen feladatra keresnek, milyen embert (a milyent pedig egyetemek által meghirdetett kurzusokból tudod kiválasztani).


Azt, hogy ez csak rózsaszín köd-e szerintem csak te magad tudod eldönteni kedves kérdező. De ha tényleg ennyire érdekel, akkor nem hinném, hogy csak fellángolás lenne. A megutálás biztos. Nekem is vannak olyan részei, amit nagyon megutáltam, bizonyosat nagyon megszerettem, de ez csak a differenciálódással derül ki (ami még legalább 3 év a te esetedben), mint ahogy a tudósok sem szeretik ugyanannyira a matekot,fizikát,kémiát biológiát.


Remélem minden kérdésed megválaszoltam!

2020. febr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindent is! :D Köszönöm neked,utolsó,imádlak :D. Ezt még elemezgetni fogom,meg nézegetem nagyban :D.

Meg mindenki válasza hasznos volt végülis,még azé is akit úgy lepontoztak,mert lehet benne valami,hogy fogok én még sírni kémia fakton. Talán a gazdaság is érdekelne,de most nagyban kutakodok a témákban :D. Infókban. Beleásom magam mindenbe. Köszönöm mégegyszer :D tényleg hasznos volt.

2020. febr. 4. 00:13
 7/7 anonim válasza:
Még a bio, vagy környezetmérnöki szakokat se feledjük. Utóbbinak lehet gazdasági vonzata is.
2020. febr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!