Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen visszafizetési...

Egyetemen visszafizetési kötelezettség újrafelvételi esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ugye adott, hogy mindenkinek 12 félévnyi ingyenes tanulást biztosít az állam az egyetemeken. Én most töltöm a harmadik évem, de most jöttem rá (tudom, későn, de még talán pont időben), hogy szakot kéne váltanom. A természettudományokban tanulok, és az új szakom is abban lenne, így nem baj a váltás, ráadásul ez egy alapszak lenne, ami 3 éves, így még pont nem használom el a féléveimet.


Na de a kérdésem, hogyha felvettek, majd a jelenlegiről kijelentkezem, akkor kaphatok-e visszafizetési kötelezettséget az előző tanulmányaim miatt? Mert ugyebár ha valaki kilép egyetemről, annak munkába kell itthon állnia, ha nem akarja visszafizetni az állami féléveket.

Viszont nekem lesz ilyen vagy sem? Rögtön továbbtanulok, nem tervezek passziválást, minél előbb le akarok diplomázni.


Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2020. febr. 4. 09:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, ha 1 éven belül új jogviszonyt létesítesz, akkor nem kell visszafizetni. Viszont a sorrend fontos: előbb iratkozz majd ki a régi szakról és utána be az újra! Ne fordítva!
2020. febr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Valami hasonló 1 évről beszéltek a tanulmányin is, de akkor tudom már hogy értették.
2020. febr. 5. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!