Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyothallóként van értelme...

Nagyothallóként van értelme továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Végzős gimnazista vagyok, idén májusban és júniusban fogok érettségizni.

Kinéztem már magamnak néhány helyet az egyetemek és az okj-s képzések között, de szinte mindenütt követelmény az egészségügyi alkalmassági vizsgálaton való részvétel és a megfelelés.


Nekem sajnos halláscsökkenésem van, hallókészüléket kell hordanom, hogy 100%-osan megértsem a beszédet. Így viszont elvileg nem felelek meg az egészségügyi alkalmassági vizsgálaton, mert nem vagyok egészséges a rossz fülem miatt.


Mit tegyek?

Van értelme továbbtanulnom?



2020. febr. 4. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van értelme továbbtanulnod. Ha konkrétan nem írják le a halláscsökkenést, mint kizáró ok, akkor az egészségügyi alkalmassági vizsgálaton nem feltétlenül fogsz elbukni. Így próbáld meg mindenképpen.

Ha pedig kizáró ok lesz, akkor tudod, hogy kizáró ok, és nem kell egész életedben rágódni azon, hogy mi lett volna ha...

(Nekem látás sérülésem van, és nekem is korlátozva volt, hogy merre mehetek, de a "maradék" között is volt számtalan számomra jó választás. Még olyan is, ami eredendően eszembe sem jutott)

2020. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2020. febr. 4. 20:56
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha bekerülsz egyetemre, jogod van pl. könnyítést kérni. Tehát mondjuk elkérheted az óra vázlatát a tanártól v. szóbeli helyett írásban vizsgázhatsz.
2020. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanítottam erősen hallássérült hallgatót, volt egy saját vezeték nélküli mikrofonja, megkért, hogy akasszam a nyakamba, hogy tudja követni az órát. Minden gond és könnyítés nélkül teljesítette a tárgyat (informatika szak), szóval ezen nem múlik!


Mindenképpen keresd meg a választott egyetemet, és kérdezz rá pontosan, mik az egészségügyi alkalmasság feltételei! Általában annyi szerepel, hogy a súlyos _és nem korrigálható_ látás- és hallásromlás a kizáró ok, azaz ha hallókészülékkel vagy szemüveggel korrigálható, akkor nincsen gond.

2020. febr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egészségügyi alkalmassági vizsgán nem vetetik le a hallókészüléket és a szemüveget. Kivéve ha valamilyen rendvédelmi erőhöz készülsz.


Magam is nagyothalló és SINOSZ tag vagyok, két egyetemi felvételin vagyok túl, egyiken sem volt alkalmassági vizsga. Próbáltál olyan szakot keresni, ahol nincs alkalmassági vizsga?

2020. febr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Van.

És mit gondolsz mi lesz azzal akinek időközben derül ki, hogy valami nem stimmel? Te még nyelvvizsga-mentességet is kérhetsz, a szóbeli alól.

2020. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. febr. 11. 14:53
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már mindent leírtak. Én sajnos súlyos hallássérült vagyok (és nemcsak ez az egy fogyatékosságom van), továbbtanultam.

Egyetemen/főiskolán fogyatékosügyi koordinátor is van a fogyatékossággal élő hallgatók segítése érdekében, akit meg lehet keresni.

2020. febr. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha szóbajöhet az egyetem, az egyetemek, főiskolák nagy részén nem kérnek egészségügyi alkalmasságit.
2020. ápr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg hátrányos helyzetűek járnak egyetemre.
2020. okt. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!