Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pécsen, és a PTE-n milyen a...

Pécsen, és a PTE-n milyen a hangulat, a programok, mennyire diákközpontú?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az oktatás szinvonala jó, ha valaki arról kezdene el írni, hogy nem ezért meg azért járunk egyetemre, szórakozni... stb.

Aki az SZTE-ről tud írni, azt is szivesen veszem.

Válaszaitokért előre is köszi. :)



2020. febr. 6. 15:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Én Pécsen tanulok és én ebből a szempontból én pont nem szeretem. Az óráimat szeretem, jók a tanáraim, érdekes dolgokat tanulok, tudok nyelveket tanulni stb., de ezeken kívül kevés pozitívumot tudnék említeni, megmondom őszintén. Nem azt mondom, hogy nem lehet mit csinálni Pécsen, mert azért vannak szórakozási és kikapcsolódási lehetőségek. Viszont nekem abszolút semmilyen egyetemista hangulatom nincsen, ami azért is csalódás volt, mert másoktól azt hallottam, hogy Pécs milyen jó, sokkal jobb is mint Budapest, mert kisebb és igazi egyetemváros, mindenhol egyetemisták vannak. Én ezt valahogyan nem érzem át és sokszor csak annyiból áll a nap, hogy elmegyek az egyetemre és megyek tanulni.

Lehetséges, hogy csak az én évfolyamom és szakom jött így ki, de nálunk nem túl nyitottak, barátságosak és kedvesek az emberek. Persze, vannak kivételek is, és ez nyilván nem egy általános jellemző, szóval ezt nem fejtem ki. Viszont alapvetően segítőkészek az egyetemen (pl. elsősként fogalmam nem volt, hogy mi hogyan működik, hol van stb., ebben mindig segített mindenki, bárkit megkérdezhettem, aki csak úgy szembejött velem a folyosón). Én kollégista vagyok és nekem például ez csalódás volt. A kolim kb. olyan mint egy szimpla társasház, mert abszolút semmi kapcsolat nincsen köztem és a többi kollégista között (nyilván a szobatársam leszámítva). Azt sem tudnám megmondani, hogy kik laknak a szomszédos szobákban, még életemben nem láttam őket, kb. olyan az egész épület is mint egy kórház (csendes és üres, mondjuk legalább tiszta :)). Elvétve esetleg akad egy film/társas/ivós est, de nem jellemző. Amúgy egyetemi bulik rendszeresen vannak (más egyetemi program igazából ritkábban... nincsen túl sok, de ez karokon belül is változó) és a városban eleve van csomó szórakozóhely, mozi, kocsma, koncert is szokott lenni rengeteg. Van csomó ilyen-olyan kávézó, étterem, cukrászda stb., edzőtermek is vannak, mozik, színház, múzeumok, rendezvények stb.

2020. febr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!