Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2020 pszichológia ponthatár?

2020 pszichológia ponthatár?

Figyelt kérdés
Tavaly 435 volt a ponthatár államira. Nemrég közzétették az idei ponthatárokat, és pszichológia szakra 400 a minimum. Szerintetek a túljelentkezés miatt így idén sem lenne elég valójában a 400 pont?
2020. febr. 7. 01:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%, hogy jóval magasabb lesz.
2020. febr. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor miért vitték lejjebb a ponthatárokat?

Szerinted mennyivel lehet magasabb? Megint 435 körül lesz?

És egyébként hogyan lehet bejutni? :D tegyük fel középiskolában végig 5,00 tanuló vagy, van egy C1 nyelvvizsgád, de mondjuk az érettségi nem sikerül túl jól akkor már lőttek is annak, hogy bejuss?

2020. febr. 7. 01:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem lejjebb megy, mert nehezebb a plusz kötelezők miatt, de majd meglátjuk.
2020. febr. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem lejjebb megy, mert több a kötelező, de a 400 pont így se lesz elég.
2020. febr. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz az alatt, hogy “több a kötelező”? Eddig is kellett egy emelt érettségi erre a szakra, most se kell több, és meg is adják érte a pluszpontot is.


Egyébként kérdező, ha valaki végig jó tanuló volt a középiskolában, az nem igazán tudja elrontani olyan nagyon az érettségit. De az biztos, hogy jól kell teljesíteni.

2020. febr. 7. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor miért vitték lejjebb a ponthatárokat?"


Minimumot határoztak meg, pl a jogon is van. Nem azt jelenti, hogy 400-zal be is kerülnél idén, csak annyi, hogy ez alá tényleg nem mehet egy évben se a ponthatár. A ponthatárok majd július végén jönnek ki, pszichológiára most is 420-430 kell majd szerintem az előző éveket látva.

2020. febr. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#5 szakközépbe járok, és egy olyan tantárgyat választottam ki emeltnek, amit valójában nem is tanultam a 4 év alatt. És túl későn kezdtem el készülni rá. Ezért gondolom, hogy nem sikerülne valami fényesen. De igazából le is mondtam már erről a szakról, hiszen tudom hogy nem kerülnék be.
2020. febr. 7. 10:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megnézném, hogy melyik érettségi tárgyakat fogadják el, és rágyúrnék a duplázásra.
2020. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell 5,0ás átlag...Barátnőm német emeltet(90+%) és töri közepet (85+%) tett, meg volt egy angol C1e, és duplázással bejutott. Gyúrj rá 2 tantárgyra, még van 3 hónapod.
2020. febr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!