Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg több meleg tanul az...

Tényleg több meleg tanul az egyetemek bölcsészettudományi karain, mint a többi karon?

Figyelt kérdés
Ha igen miért?

2020. febr. 11. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmiről nincs reprezentatív felmérés, és amíg nincs, addig mendemonda.
2020. febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Aki egyetemre megy, az szeret szopni. Ebből kiindulva igaz lehet.
2020. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom igen, vagy pedig csak ott vállalják fel többen. Sok homoszexuális egyébként (legalábbis az én köreimben) művészi hajlamú (de ilyenek pl a bal kezes ismerőseim is), vagy ügyes a kézmunkájuk, vagy például írnak. És általában bölcsészetes szakokon elfogadóbbak és nyitottabbak is az emberek, sok a színes egyéniség, ezert lehet vonzó is ez számukra. Míg pl egy mérnöki karon egy pink haju, feltűnően meleg srácot hamarabb löknek ki magukbol.
2020. febr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még nem jártatok a Műszaki Egyetemen... :-D
2020. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 biology97 válasza:
100%

Erről még valóban nem készült még reprezentatív felmérés, de a legtöbb esetben az emberek azt feltételezik/érzik, hogy ezekben van egy bizonyos szintű korreláció.

Ahogyan a biológiai és társadalomtudományi kutatások egyre messzebb jutnak az ember komplexitásának megértésében, a homoszexuális férfiak pályaválasztásáról, majd társadalomban betöltött szerepükről is készültek felmérések.


Az embrionális fejlődés, így a génexpresszió során már aktiválódhatnak olyan gének, melyek hasonló strukturális köbök felépülését eredményezik, melyek a nők agyában lévőkhöz hasonló. Ennek megfelelően a homoszexuális férfiak alapvetően hajlamosabbak más, kevésbé leszabályozott vagy korlátozott tudományterületen vagy hivatásban kiteljesedni, mely több intuíciót vagy kreativitást igényel.

Ez természetesen nem kizárólagosság.


A neveltetés, fiatal korban a személyiség alapjait képző alakok hivatása, foglalkozása majd a psziché megszilárdulása nagyban meghatározza majd az adott egyén pályaválasztási preferenciáit. Ezek szintén korrelálhatnak a környezeti, esetleges társadalmi elvárásokkal vagy azoktól teljesen eltérő is lehet.


Valószínűleg minden szakterületen vannak homoszexuális férfiak. Akár felvállalt, akár nem felvállalt formában. Szerintem a kulcs ebben van. Van egy statisztikai valószínűség, és egy szórás is adott esetben, de szerintem ez nagyjából kiegyenlített.


Bölcsészettudományi szakterületen maximum nyíltabbnak érzik a közeget, ezért többen vállalják fel, így talán azt a helytelen következtetést vonták le ebből az emberek, hogy ott biztosan többen vannak.

2020. febr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb meleg srác reál területén tanul (kémia, matek, biosz, fizika, infó) gyógyszerész mérnök közgazdász


és igen, BME-n van bőven, BME Meleg Kör is van

2021. febr. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Bölcsészettudományin vagyok és nagyon kevés ember meleg. Szerintem a kar, ahol a legtöbben melegek az az Orvosi kar. Ott van bőven.
2023. máj. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!