Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE bölcsészettudományi kar,...

SZTE bölcsészettudományi kar, mik kellenek az egyetemhez?

Figyelt kérdés

Az SZTE bölcsészettudományi karra szeretnék majd jelentkezni. Azon belül tanácsadás és iskolapszichológia szakirányra.

Nagyon tudatlan vagyok, és nem vagyok benne ezekben az egyetemi dolgokban, hogy mi hogyan működik. Ehhez kellene segítség.

Vannak előkészítő órák a felvételihez? Vagy hogyan tudok rá készülni?


A másik dolog, hogy vajdasági vagyok, és úgy tudom kell angol nyelvvizsga, ami nekem nincs. Minden esetben kérik a nyelvvizsgát?


Vannak-e ösztöndíjak az egyetemen?


Hány éves ez a szakirányzat?


Olyat is olvastam, hogy ahhoz, hogy pszichologus legyen valaki, összvissz 10 évet le kell raknia.


Van valaki aki jártas a témában és tudna nekem e téren tanácsokat adni? El vagyok veszve az ilyen dolgokban és vannak buta kérdéseim, de örülnék, ha valaki lenne olyan szíves, és segítene:)

Esetleg valaki aki oda jár, nyugodtan mesélhet az egyetemről.



2019. júl. 18. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Felvi.hu
2019. júl. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha pszichológus szeretnél lenni,akkor először (egy általános)pszichológia BA-ra kell jelentkezned,ami egy 3 éves képzés.Utána jelentkezhetsz mesterszakra.

Jövőre már csak az jelentkezhet egyetemre,akinek van egy emelt érettségije,illetve egy nyelvvizsgája (nem feltétlenül Angol nyelvből)

2019. júl. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! :)


A nyelvvizsga már nektek kötelező (gondolom, jövőre érettségizel), mindenképpen kérik, ha nincsen, nem teljesíted a felvételi követelményt.


Ösztöndíjak vannak, bizonyos tanulmányi eredmény után jár automatikusan (az összeg és hogy milyen átlagtól, az változó, mert veszik a kar legjobbját, ő kapja a legtöbbet, és hozzá viszonyítják a többit), de van több is, amire pályázni kell (sosem néztem, hogy pontosan mik, de a kar honlapján fent van), plusz van Start öszöndíj, ami azt jelenti, hogy ha Szegedet jelölted meg elsőnek, akkor a 200 legjobb elsőéves kap 50-100 ezer forint közötti összeget, ezt majd tanév előtti nyáron lehet megpályázni, fognak róla szólni időben :D


A pszichológus képzésről nem sokat tudok, nem azon vagyok, de ha a BTk-val vagy az egyetemmel kapcsolatban van kérdesed, írj nyugodtan privátban :)

2019. júl. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!