Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két egyetem egyszerre? Mennyir...

Két egyetem egyszerre? Mennyire lenne nehéz ez a két szak egyszerre?

Figyelt kérdés
Jelenleg elsőéves hallgató vagyok, nemzetközi gazdálkodás Bsc-n, nappalin (7 félév). Azonban nagy álmom a jogász képzés is, így úgy gondoltam jövő évtől belekezdenék, azonban levelezőn (10 félév). Mit gondoltok, mennyire lenne ez nehéz? Mennyi szabadidőm lenne mellette (ha lenne egyáltalán)? Mellette szeretnék valami kis diákmunkát is csinálni. Szerintetek ez reális, vagy egyáltalán nem? Köszi előre is. :)

2020. febr. 11. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
elobb vallalj munkat az egy egyetem mellett, aztan majd rajossz, hogy semmi idod nem marad, foleg, ha normalisan akarsz tanulni, nem csak a minimum a cel
2020. febr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem irreális.
2020. febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is eleve a ket szak nehéz egyszerre de a jog az brutális es emelett meg dolgoznál is. Ha nagyobb almod akkor inkabb válts szakot de en sem ajánlanám. Egyébként meg ki kell próbálni max otthagyod.
2020. febr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Pénzügy és számvitelre és jogra együtt járok, mind a kettő nappalin.
2020. febr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Ha nagyon elkötelezett vagy, miért ne?

A Pázmányon a levelezőn ha jól tudom szombatonként kell járni, ezzel nem lenne óraütközésed sem.

Azt viszont mérlegelned kell, hogy vizsgaidőszakban mennyi időd lenne ha sokkal több tananyagot kellene tanulnod.

2020. febr. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
98%
elobb csinald meg ezt a szakot, a levelezot raersz munka mellett majd
2020. febr. 12. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
PROHALDD NEG MINDENKEPP. megbannad ha nem. max otthagyod ha nemmegy
2020. febr. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a jogot csak nappalin érdemes elvégezni. De igazából nem is az elvégzése az igazi kérdés. Ha jogasz akarsz lenni akkor annak csak jogi szakvizsga letétele mellett van értelme. A szakvizsgahoz szükséges gyakorlati időt már nem lehet akarhol letenni, és folyamatosan kötelező a tovabbkepzes. Csak azért, mert érdekel és majd jó lesz valamire a jog is ugy szerintem nem erdemes. A gazdasagi szakok nagyon hasznosak de nem hasonlíthatoak a joghoz. Amennyiben komolyan érdekel akkor nappalin végezd el még a nemzetközi gazdálkodás mellett sem lehetetlen.
2020. febr. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek! Azt hiszem, jelentkezni fogok, meglátom, hogy felvesznek-e egyáltalán, maximum nem iratkozom be szeptemberben.
2020. febr. 12. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!