Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élelmiszermérnöknek megéri...

Élelmiszermérnöknek megéri jelentkezni?

Figyelt kérdés

Jelenleg van már egyetemi diplomám (földrajz bsc), de szeretnék csinálni még egyet, lehetőleg olyat amelyik "értelmes" is. Földrajzból van emelt érettségim és ahogy néztem földrajz + nyelv (angol) elég jó pontszámom lenne élelmiszermérnöki szakra.

Mennyire nehéz ezt úgy elvégezni, hogy 7 éve érettségiztem, és 3 éve végeztem az egyetemen, (magyarán elég rég kiesem az iskolapadból :D)?

Azóta dolgozom, a munkámnak semmi köze nincs az eredeti szakmámhoz, viszont egy húsüzemben dolgozom, szóval az élelmiszermérnöki elég jól illene hozzá.

Mindenképpen levelezőn végezném.

Szerintetek megérné jelentkeznem?

Aki elvégezte mit tud mondani a szakról?



2020. febr. 12. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:
35%
honnan az istenből tudjuk, hogy neked megérné-e?
2020. febr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
81%
Egy élelmiszeripari céghez is hamarabb vesznek fel egy vegyészmérnököt, mint egy élelmiszermérnököt. Kevés az olyan álláslehetőség amihez pont élelmiszermérnök diploma kell, és mást nem fogadnak el (pl. vegyészm.). Ezért szerintem nem éri meg elvégezni, de persze ezzel is ki lehet fogni jó állásokat, mint bármi mással, viszont a fizetés is alacsonyabb mint más mérnöki diplomával.
2020. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!