Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Corvinuson az osztatlan...

Rexmatyas kérdése:

A Corvinuson az osztatlan gazdasági és pénzügy- matematika elemzés szakról van átjárhatóság alapképzésre a közgazdasági karon belül?

Figyelt kérdés

#alapképzés #atjarhatosag
2020. febr. 13. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A legelső 1-2 héten van rá esély, utána exponenciálisan romlik az esélye. Gondolj bele abba, hogy az első két év lényegében matek, míg az AK szakon a gazdasági tárgyak is folynak már a legelejétől fogva.

Ez nem jelenti azt, hogy le akarnálak beszélni a szakról, ez az egyetem legnehezebb szakja, ami összemérhető a joggal és az orvosival. Aki mást hisz, annak tudom ajánlani mondjuk a matematikai alapszigorlatot.

2020. febr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszod, te is Corvinuson vagy?
2020. febr. 15. 11:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hallottam, hogy egy év után igen, ugyanakkor necces. Nagyon jól gondold át, hogy jelentkezel-e a szakra, bitang nehéz, és cserébe még csak kifejezetten jónak sem mondanám. Nagyon hosszú idő az az 5 év, főleg, hogy már az első vizsgaidőszak után a szaktársak fele elszokott búcsúzni a helytől.


Személyesen azt tanácsolnám, hogy ha kvantnak, adattudósnak, aktuáriusnak, akadémiai közgazdásznak szeretnél tanulni, inkább matek szakra jelentkezz (de fizika, programtervező informatika is jó), majd mesteren kvantitatív gazdasági szakra akár itthon, akár külföldön.


Idéntől 3,8 -as átlág alatt átlerülnek a diákok fizeősre Corvinuson, én ennel fényében nem kockáztatnék gazdaságelemző osztatlannal - de ez csak az én véleményem.

2020. febr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Igen, Corvinus.


Az előző válaszoló jól írta. A következő lehetőségeket mérlegeld:


- GPME.

- AK szak, majd utána közgazdasági elemző mester vagy valamelyik társa, még indulhatnak új szakok.

- Matematika alapszak, utána biztosítási és pénzügyi matek mester. (Ez egy rettenetesen erős kombináció.)


A GPME szak mellett még annyit mondanék, hogy az ott tanulók és a tanárok is büszkék arra, hogy ott folyik az igazi közgazdászok kézpése, nem pedig KM-en vagy TV-on. 5 éven át biztosan nem kell ara számítanod, hogy bárki is lebüfézze a szakodat, míg ez a (néhai) G vagy T karokon előfordulhat.

2020. febr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi
2020. febr. 18. 07:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Van átjárhatóság persze. Igazából a tárgyak nagyrészét eltudod fogadtatni GPME-ről AK-ra. AK-n több (és talán színvonalsabb) a statisztika+öko/idősor, így ezekből az ottaniakat kell megcsinálnod(biztos lehet kiskapuzni valamennyit azért). Mikrók,Makro,NG stb. tárgyakat elfogadják természetesen ,ha a valszámot is megcsinálod még itt akkor matekra AK-n nem kell járnod már, mivel a valszám előfelétele az anal2 és algerba2 ,ami kiváltja az AK-s analizist és algebrát(most feltettem, hogy mondjuk 2. évben mennél át). Pár ilyen kötelezően választható tárgyat gondolom még meg kell csinálnod, de nem okoznak nagy nehézséget ;)
2020. márc. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!