Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás szakra...

Nemzetközi gazdálkodás szakra megéri jelentkezni?

Figyelt kérdés
Nehéz szak? El lehet vele helyezkedni itthon/külföldön?
2020. febr. 13. 17:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy melyik egyetemen. Én a BCE szemszögéből fogok válaszolni.

A gazdasági szakok közül itt a legmagasabb az átlagpontszám, itt vannak átlagosan a legjobb hallgatók. Ez fontos, mivel nem húzzák le egymást az emberek a hozzáállásukkal, mint ahogy az megfigyelhető pl. a TV szakon.

A PSZ szak inkább egy mély, de nem széles tudást ad, az NG pedig pont fordítva: sok témába belekóstol, de nem merül el egyikben sem. Ha valamelyik részterületen szeretnél dolgozni, akkor utána érdemes valamilyen mesterre menni.

Tele ambíciókkal érkeztünk a szakra, de míg a képzés első fele nagyjából ugyanaz minden gazdasági szakon, addig a szaktárgyaknak összességében nagyobb volt a füstje, mint a lángja.

Ha ezt a szakot választod, akkor a következők a javaslataim:

- Használd ki az ingyenes nyelvi féléveket, és ne angol szaknyelvre pazarold el, hanem kezdj el egy egzotikus, nem európai nyelvet.

- Vagy kezdj el dolgozni mellette 10/20 órában, vagy akár el is kezdhetsz egy másik szakot. A 40 óra túl sok, akkor már alig fogsz bejárni az óráidra, nem leszel teljes értékű egyetemista. Ma már a pályakezdőknél is elvárás, hogy legyen munkatapasztalatuk.

- Most már van kötelező külföldi félév, ezt meg kell tervezni és meg kell csinálni. Én élveztem, és ha újra kellene kezdeni, ugyanoda mennék.

- A szabvál krediteket értelmes dolgokra használd fel, ne a legkönnyebb, alibi tárgyakra.

2020. febr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!