Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes még gazdálkodási és...

Érdemes még gazdálkodási és menedzsmentre vagy bármilyen pénzügyi szakra jelentkezni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom hatalamas a túljelentkezés ezekre a szakokra, nehéz is bejutni. Gondolom egy idő után már az ilyen állások is betelnek. Mire lesz érdemes jelentkezni? Még három évem van gimiből, tudom az sok és változhat is még addig, de előreláthatólag min érdemes gondolkodni? Szeretnék valami matekkal kapcsolatos szakot.

2016. máj. 14. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

sose volt érdemes és ezekhez nem kell matek

a mérnök éri meg

2016. máj. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Gazdasági szakokon kell matek. Nem annyi mint egy mérnök szakon, de van. Amúgy pénzügy/számvitel területen könnyű elhelyezkedni jelenleg, a menedzsment inkább kapcsolatok/személyiség/implicit tudás kérdése. Viszont ezutóbbit legalább nem fogják átvenni a robotok egyhamar (ellenben a könyvelés és társaival, amit 10-20 év múlva már biztos nem emberek fognak végezni). Szerintem sokkal jobban jársz ha az érdeklődésed alapján döntesz. És 2 évig jártam szülői nyomásra egy nagyon biztos megélhetést jelentő szakra, de otthagytam. Akkor tudod a 100%-ot nyújtani, és sikeres lenni, ha a szíved is benne van. Amúgy a mérnöki és a gazdasági szakokon kívül tudom javasolni az infós szakokat, oda is kell sok-sok matek, és jelenleg a magas fizuk ellenére is hiányszakma (és ez csak fokozódni fog). Vagy esetleg ott van a gazdaságinformatika, egy kifejezetten jól megtervezett átfedő szak. Cégek informatikai rendszereivel és adatbázisokkal foglalkoznak, megéri oda is menni ha esetleg vonz az ilyesmi.
2016. máj. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam még a tanárin is. Az érdekelne. Mit gondoltok az jó döntés? Addig még elvégzem úgyis változik valamit az oktatás, reméljük jó irányba. A mérnöki sem rossz ötlet? Azon belül milyen? Mert az építésszel az a baj, hogy nen igazán vagyok ügyes, és a rajzok nem igazán sikerülnének. Még annyit, hogy nem szeretnék külföldre menni, hanem itt szeretnék elhelyezkedni.
2016. máj. 14. 20:11
 4/12 anonim ***** válasza:
Oké, az utolsó válaszod alapján nekem úgy tűnik hogy sokkal bizonytalanabb vagy mint hittem. De amúgy meg nem 14-15 évesen kell kitalálni, hogy mi legyen belőled :) Ne aggódj, sokaknak még később sem sikerül. De jó hogy már gondolkozol rajta. Szerintem olvass utána mindennek ami csak eszedbe jut, menj el nyílt napokra stb. tájékozódj minél többet. Rajzolni egyébként bárki meg tud tanulni (olyan szinten amit elvárnak az építészeknél).
2016. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

A gazdmen egy nagyon jó szak - második, vagy harmadik diplomának, mondjuk mérnöki mellé.

Én is szemezek vele.

2016. máj. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az első a tipikus "mérnök vagyok, lefikázom a közgazdászokat, de szart sem tudok róluk" :D

Én sosem hallottam olyanról, hogy mondjuk valaki egy Corvinus-os gazdmen diplomával nem tud elhelyezkedni, bármelyik vállalati osztályba elhelyezkedhetsz vele, logisztika, kereskedelem, pénzügy, marketing. Azért egy mesterképzés ajánlatos mellé.

Nyilván nem egy olyan összetett pénzügyi pozíciót fogsz kapni, mint egy pénzügy MsC-n végzett ember, de egy kontroller mondjuk simán lehetsz.

A pénzügy/számvitellel most tényleg könnyű elhelyezkedni, nem fogsz annyiféle dolgot tanulni, mint gazdmenen, a gazdmen után még mehetsz pénzügy, logisztikai de akár tanári msc-re is.

Nem hiszem egyébként, hogy 10 év múlva már robotok fogják a pénzügyesek munkáját ellátni, most is vannak már mondjuk kereskedő algoritmusok a pénzügyi piacokon, de ugyanúgy közgazdászok kezelik.

2016. máj. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Elárulja nekem valaki hogy mégis hogy kezelnék a könyvelést robotok amikor megannyi szabály és speciális eset vonatkozik a könyvelésre????
2016. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
94%

Én egy évig jártam a mérnök szakra, aztán átmentem közgázra, és már az egyetem második éve alatt dolgoztam (ebből is látszik, hogy mennyivel könnyebb, mint a műszaki egyetemek, ott majdnem lehetetlen nappalisként dolgozni). Több volt mérnök évfolyamtársaim meg BSc diplomával sem tudott elhelyezkedni. Na ennyire éri meg mérnöknek menni.


A közgázos állások nem fognak elfogyni, különösen, hogy sok cég rakja a szolgáltatóközpontját Magyarországra és egy közgázos diplomával nagyon sok különböző feladatot tudsz ellátni.

2016. máj. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]


Pár év, és nem kellenek könyvelők.

2016. jún. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

ma 16:02


Ne legyél már ennyire mélységesen sötét.

2016. jún. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!