Mit tanuljak? Nem tudok dönteni. Érdekel a közgáz, a jog ( de nem vagyok olyan vérmes, h jó ügyvéd legyen belőlem), a pénzügy. Matek fakton vagyok, de a magyart is ugyanúgy szeretem.

Figyelt kérdés
Csináltam már vagy millió pályaorientációs és önismereti tesztet, de egyiksem segített túl sokat...
2010. júl. 23. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ha még nemcsináltál ilyet, menj be a közeli, helyi munkaerő központba, ott lehet kitölteni olyan tesztet, ami a személyiséged alapján keresen neked szakmákat, szakokat. érdemes megpróbálni.

én nyolcadikos voltam mikor kipróbáltam, és olyan szakmát ajánlott, amit szakközépben meg lehet alapozni egyetem előtt. odamentem tovább. rájöttem, hogy tényleg érdekelne, szakközép, technikus, egyetem ugyanolyan szakon, már dolgozok benne, és imádom. mondjuk van olyan ismerősöm, aki teljesen máshol kötött ki,de egy próbát megér....

2010. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :-)
2010. júl. 23. 17:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
esetleg érdemes utánajárnod, melyikre van kereslet. a jogász úgy tudom teljesen telített, talán a közgáz is... de pl. közgázon belül találhatsz valami keresettebb "irányzatot" is
2010. júl. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen. pl a pénzügy számvitellel jól el lehet helyezkedni, úgy tudom. ez van most főleg a lista elején, csak biztos akarok benne lenni, h jól döntök. mondjuk ezt majd csak akkor fogom megtudni, ha már egy-két éve benne vagyok. de akkor is. túlságosan is bizonytalan vagyok...
2010. júl. 23. 17:41
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
ajánlom a kőműves szakmunkást. úgyis hiány van...
2010. aug. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
majd meg szakadok a röhögéstől
2010. aug. 1. 09:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem feltétlenül ügyvédként szeretnél elhelyezkedni, akkor a jogi diploma nagyon sok helyen kamatoztatható, túlkínálat csak ügyvédekből van, amúgy én hátszél nélkül is kaptam ilyen munkát, frissen végzett vagyok, a bátyám villamosmérnök és 1éve nincs munkája, ezt csak azért írtam le, hogy nem feltétlen a HVG hülyeségeinek kell hinni, tény, hogy nem hiány szakma a jogász, de aki nem talál vele SEMMILYEN munkát, az egyszerűen hülye, és még orvosi diplomával is éhen halna. Nagyon sok helyen tudod kamatoztatni a jogi tudásod.
2010. aug. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!