Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek ápolónő/nővér...

Hogyan lehetek ápolónő/nővér (kórházban)?

Figyelt kérdés
Okj elég hozzá, vagy mindenképpen egyetemre kell menni? Találtam ilyesmi okj képzéseket, de ezekkel el lehet egy kórházba helyezkedni? Ha konkrétan egy osztályon szeretnék nővér lenni, ahoz szakosodni kell? Nagyon szívesen dolgoznék pl újszülött osztályon, ahoz csecsemő és gyermekápolói kell? Vagy valami más is? Minden részlet érdekel!

2020. febr. 17. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Az OKJ ideje alatt elég sok kötelező kórházi gyakorlat van, különböző osztályokon. A képzés vége után is elhelyezkedhetsz már, de ha egyetemet végzel és diplomás ápoló leszel, magasabb fizetési kategóriába fogsz esni.
2020. febr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Olyan egészségügyi iskolába kell menned, ahol ápolónak tudsz tanulni. Fontos, hogy ne segédápoló hanem ápoló legyen.
2020. febr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. febr. 20. 00:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz gyakorló ápoló OKJ nélkül is = pelenkacsere, ágytálazás, fürdetés

OKJ ápoló = nagyjából ugyanez, viszont egyik csoporttársam szerint, aki elvégezte, adhat be injekciót, branült, kanült, erről sajnos én sem sokat tudok

BSc/MSc ápoló = a gyakorló ápolói feladatokat is sokszor sajnos a diplomás csinálja meg, hiszen emberhiány van bőven, de lehet belőle főnővér például

Én most alapképzésen vagyok az egyetemen.

2020. febr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

érettségi után 2 év a gyakorló ápoló okj54

és még 1 év a ráépülés amivel felsőfokú okj 55 szakképesítésű lehetsz, ezzel bármelyik kórházban el lehet helyezkedni ápolóként, és a fizetési kategoria besorolása sem olyan rossz. Ezt a sulit ajánlom, nappali és esti rend is választható, ingyenes, van gyakorlati pénz átl. 10-12 ezer, és ösztöndíj havi 40 ezer ft 3,01 átalg fölött.

[link]

2020. febr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2020. febr. 24. 16:33
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi a suli tippet! Hány éves korig ingyenes?
2020. febr. 24. 16:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Bármeddig ingyenes, ha még nincs meg a 2 okj szakmád
2020. febr. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom!:)
2020. febr. 29. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!