Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol tanuljak ápoló szakmát?

Hol tanuljak ápoló szakmát?

Figyelt kérdés
Ápolonő szeretnék lenni , és nagy a dilemma: felsőoktatásban végezzem -e el vagy pedig Okj-en ? Melyik jobb tapasztalat , és Budapesten hol melyik iskolakban van erre lehetőség? Ha esetleg főiskolára jelentkeznék mi az elvárás?

2017. jan. 18. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemesebb előbb az okj-s ápolót elvégezni. Utána munka mellett levelezőn a diplomás ápolóit.


Okj-s gyakorlatok alatt is kapsz egy képet, hogy mit fogsz csinálni és ha véletlenül nem is tetszene nem szivatod magad feleslegesen a főiskolával. Sokkal könnyebb is úgy tanulni, hogy van alapod. Levelezőn meg nem annyira szívás mint nappalin.


Okj-ből a Raoul Wallenberget tudom ajánlani. Egyetemből meg igazából mindegy. Illetve az ottani gyak hely ugyan az lesz szerintem mint felsőoktatásban és ha nem tetszik mehetsz másik városba is ugyanerre a képzésre.


Én ugyan ezt csináltam csak képalkotóival. Semmi hátrányom nincs, sőt. Azokkal szemben akik 0 előképzettséggel jönnek még hatalmas előnyöm is van. Mondjuk én is szívtam, de az kibírható volt.


Az elvárás első évben dögivel természettudományos tárgyak, anat-élettan, latin, infó, elsősegélynyújtás egyéb töltelék tárgyak. Utána meg jönnek a ráépülések+tölteléktárgyak mint egészségnevelés, népegészségtan meg ilyenek.

2017. jan. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Attól függ, hogy mi szeretnél lenni, ha kórházi ápolónőnek tanulsz, és azt felsőoktatásban végzed, akkor akár lehetsz egy főnővér is, vagy ha főnővér beosztottja lennél, akkor arra elég egy OKJ is. Lehet hogy tévedek, de én erről ezt hallottam.
2017. jan. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elso valaszolo koszi a tartalmas valaszt!! :) Viszont Pesten okj kepzest hol lehet rakni? Melyik suli?
2017. jan. 18. 22:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Pesten a Semmelweisbe lehet(Kispest) én is ide járok és nagyon szeretem:)
2017. ápr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kösz
2017. szept. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!