Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy másik egyetemre akarok...

Ha egy másik egyetemre akarok átjelentkezni, mennyi az átvételi díj?

Figyelt kérdés
Érdemes átjelentkezni? Azt hallottam, hosszadalmas procedúra és nem éri meg. Viszont nekem fontos lenne, hogy a másik egyetemen szerezzem meg a diplomámat. Néhány ponttal csúsztam csak le, a másik egyetemen viszont több mint 50 ponttal a piros vonal felett vagyok.
2010. júl. 23. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha idén érettségiztél, akkor nem tudsz semmit sem tenni. Pótfelvételire is csak azok mehetnek, akiket sehová sem vettek fel. Így maradt az, hogy jövőre is beadod a jelentkezésedet, és addig javító érettségit teszel vagy szerzel egy nyelvvizsgát.


Ha pedig lehúztál már pár évet az adott szakon és egy másik egyetem UGYANOLYAN szakára szeretnél átmenni, akkor ha szerencséd van (azaz van ott üresedés, és jó a tanulmányi átlagod), akkor átvehetnek. Ezt az egyetemtől kell megkérdezni.


DE ha másik egyetem más szakára ill. saját egyetem más szakára szeretnél átjelentkezni, akkor is újra be kell adnod a jelentkezésedet és megint az érettségi pontjaid alapján fognak elbírálni.

2010. júl. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Idén érettségiztem. Tudom, hogy az adott egyetemre évente csak egyszer lehet átjelentkezni. Még nem tudom, hogy pontosan azt a szakot céloznám a másik egyetemen is vagy egy másikat, de néhány tantárgyat biztosan be lehetne számíttatni. Úgy értettem az imént, hogy most csak a 2. helyre sikerült a felvétel, és vagy oda jelentkeznék át, ahova most első helyen nem vettek fel (u.a. az a szak) vagy egy másik szakára.
2010. júl. 23. 20:50
 3/9 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgám van egy német felső, most csinálom az angol közepet és még idén a felsőt belőle.
2010. júl. 23. 20:51
 4/9 anonim ***** válasza:
atjelentkezeshez tavasszal minel korabban kell benyujtanod kerelmet a to fele. a tantargyelismertetes tenyleg hosszu procedura, de ha tenyleg ezt szeretned akkor hajra:)
2010. júl. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja es a 4egesz feletti tanulmanyi atlag kötelezö!!
2010. júl. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értettem!:D Remélem, meglesz az átlag. Köszönöm a biztatást. Meg fogom tenni, ami tőlem telik.

Egy közelítő árat tudtok mondani, hogy mégis mire számítsak?

2010. júl. 23. 21:06
 7/9 anonim ***** válasza:

ugy tudom a kurzuselismertetesert kell fizetni.

2ezer/kurzus

2010. júl. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
de ha biztosra akarsz menni, irj egy e-mailt a tanulmanyi osztalyra, vagy valaszolnak vagy nyaralnak epp:D
2010. júl. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! (:
2010. júl. 24. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!