Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megbántam az egyetemi átjelent...

Megbántam az egyetemi átjelentkezést! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egyetemet váltottam , de borzasztóan megbántam. Szívem szerint visszamennék arra az egyetemre ahonnét átjöttem ide..

Azt szeretném kérdezni ,hogy erre milyen lehetőségeim lennének?

Csak újrafelvételizéssel tudnám ezt megoldani? Vagy oda is adhatnák be átjelentkezési kérelmet ? Úgy ahogy ide?

Válaszokat előre is köszönöm! Valamint légyszíves a szemrehányó válaszadók kiméljenek!



2020. febr. 19. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem tudok olyan szabályozásról, hogy ne lehetne újra átjelentkezni (=visszajelentkezni) a korábbi egyetemre. A legtisztább és legpontosabb választ szerintem a korábbi felsőoktatási intézmény tanulmányi hivatala tudná szolgáltatni erre a kérdésre.

2020. febr. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Átjelentkezés után visszaátjelentkezés 😅 hát nem hinném, hogy lehetne. Újrafelvételivel megoldható.
2020. febr. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nincs jogi akadálya a visszajelentkezésnek, s általában csak pár ezer forintos az eljárás díja. Az már más kérdés, hogy az az egyetem, ahova vissza akarsz menni, igent mond-e, mert saját hatáskörben, indoklás nélkül visszautasíthat. Semmi nem kötelezi arra, hogy visszavegyen. De érdemes megpróbálni, sokat nem veszítesz. Ha nemet mondanak, marad az újra felvételizés, de igazából abból sem lesz nagy hátrányod, mert a teljesített krediteket elfogadják. Inkább az lehet a gond, ha most nyáron nem hirdetnek pótfelvételit az adott szakra, merthogy a rendes felvételiről már lecsúsztál, s ez esetben másfél évet kell várnod a bekerüléshez. De mint mondtam, első körben van esélyed, hogy visszavegyenek.
2020. febr. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Én azt mondom vagy így vagy úgy próbáld meg, hogy visszajussál ! Írtad, hogy borzasztóan megbántad, ez azt jeleni ez a Te utad !! Lehet lesz egy kis csúszás de azt vállald be !!!
2020. febr. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat ! És legfőképpen azt ,hogy nem ítélkeztetek felettem❤
2020. febr. 20. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!