Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Dietetikus végzettségűek,...

Dietetikus végzettségűek, dietetikát tanulók! Mit foglal magába a kórházi gyakorlat?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelne ez a szak, mindig is érdekelt ez az irányzat, szívesen olvasok/olvastam a témával kapcsolatban. Így egy ideje megfordult a fejemben, hogy lehet ezen a pályán kellene elindulnom, viszont próbáltam utána olvasni, de nem túl sok konkrét infót találtam a gyakorlattal és azt azt követő 2 éves szakmai tapasztalatszerzessel kapcsolatban.

Ebben kérem a segítségeteket. Pontosan mit foglal magában, "miket kell csinálni a kórházban"?

Főként az olyan dolgok érdekelnek,kötelező-e vért venni és hasonló dolgok.

Összeségében a problémám tűfóbia, a betegek látványa, egyéb vizsgálata nem zavar(na), viszont soha nem lennék képes valakit megszúrni...


Előre is köszönöm ha részletes választ adtok, ezzel is megkönnyítve a jövőbeli döntésem 🙂



2020. febr. 21. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igaz én még csak elsőéves vagyok dietetikán, de eddig ha ez szóba került, a tanárok mondták, hogy nekünk nem kell szurkálni senkit elvileg, max valami nagyon extrém helyzetben. :D

Szóval ha ez az egyetlen félelmed, akkor ez semmiképp ne szegje kedved :)

2020. febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A dietetikus nem ápoló: nem kompetenciája vizsgálatok beavatkozások elvégzése, mint pl injekciózás, infúziós kezelés, vérnyomás mérés, vérvétel, beöntés, katéterezés stb....


De elvégzi az alábbi vizsgálatokat: súly, magasság mérés, teszsír százalék mérés ( megfelelő müszerekkel) Mérhet vércokrot vgay vér koleszterint arra alkamas mérő eszközzel, de ez nme kötlessége.


A gyakorlat alatt elsősorbna azt tanulod majd ,meg miképpen edukálj ,kommunikálj a betegekkel az élemódjukról, diétájukról.


Hol leszel gyakrlaton? Elsősorban belgyógyászait osztolyokon: gasztroenterológián, endokrinológián, diabetológián, sebészeten, szülészeten, nőgyógyászaton, gyerek osztályon, élelmezési osztáélyon.


A 2 év szakmai tapasztalt pedig alapvetően korházi munkát, vagydietetikus mellett tölött dietetikusi munkát takar. Remélem tudtam segíteni.

2020. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat 🙂
2020. febr. 22. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!