Mi az a szakmai gyakorlat?

Figyelt kérdés

Idén nyáron még nem, de jövő náron már kell menni szakmai gyakorlatra (9-es gépész) Annyit mondtak, hogy 1 hónap és nem fizetnek.


Nem tudom.. Kötelező egyáltalán? Mert ha nem én 100000%, hogy nem megyek. Nem fogom arra fecsérelni az időmet amiért úgyse kapok pénzt. Közösségi munka bőven elég "átverés" az érretségihez.


Nem elég, hogy iskolába járunk, de még dolgozzunk is ingyen? És még a tannárok mondják, hogy semmi sincs ingyen.


ez a 2. csak egy kis lelki kitörés, :)


2020. febr. 4. 22:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig elég beszédes a neve. Az adott szakmában el kell tölteni bizonyos időtartamú gyakorlatot. Hogy most fizetnek-e, nem tudom, de ha igen, akkor is legfeljebb pár száz forintot óránként.

És légy erős, kötelező. Lényegében olyan, mint egy tantárgy, ha nem teljesíted, az olyan, mintha matekból buktál volna meg.

2020. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Ha kötelezően részt kell venni rajta, akkor fizetniük kell érte. Egyedül akkor tehetik meg, hogy nem fizetnek érte, ha iskolaidőben van ez a gyakorlat (tehát szeptember és június között).


"A pénzbeli juttatás heti összege nem lehet kevesebb a hónap első napján érvényes minimálbér tizenöt százalékának 1,3 szorosának negyedénél (2019. évben ez a heti legkisebb összeg 7.264 Ft/hét)"

[link]


Egyébként az ilyen szakmai gyakorlat jó dolog, már ha jó céghez kerül az ember. Nekem is volt anno (csak akkor 1 nyáron kellett mennem, nem pedig 2-n), sokkal több mindent tanultam meg 1 hónap alatt ott, mint az iskolában 1 év alatt.

2020. febr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát ezaz. Nyáron kell menni (mert már tudom ,hogy kell :( ) 1 hónap..


Hát basszus én sulit váltok. Most vagyok gimnazista, szeretnék még élni egy kicsikét. Mennyi szünetem lesz így???????????? És bszki nem holmi munkásember szeretnék lenni! Most jövök csak rá.. Háát az ész megáll. Mostkomolyan kiakadtam MAGAMON! Hogy lehettem ilyen naiv?? És én marha gondoltam ,hogy jó lesz majd esztergálgatni, meg "piszkosmunkázni" Pfffhhuuuuujjjjj.



1 hónap? többet hiányoztam egy év alatt összesen...

2020. febr. 4. 23:04
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
ha csak nyűg a suli akkor inkább hagyd ott, gyártósoron már simán megvan a 200 nettó pár hétvégével és 12 órás váltottműszakkal
2020. febr. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
utolsó ez rossz példa. érettségivel is mennek oda , sőt még diplomával is.
2020. febr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nos. Ha most gépészetet tanulsz es utána egyetemen is gépészmérnökit, akkor megéri az az 1 hónap fáradozás még ingyen is. Utána lesz rendes munkád, nagyon nagyon nagyon jó fizetéssel;)
2020. febr. 5. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az egyetemen 3 évben is nyári gyakorlatunk van és az utolsó évünk csak gyakorlatból áll, amik már nyáron kezdődnek. Ha nem teljesíted ezeket, akkor bukod a félévet. És nem, nem jár fizetés. 0. 😃
2020. febr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Nem kötelező fizetni a nyári szakmai gyakorlatért! Nálunk 9.ben volt 2 hét és onnantól nőtt évenként 1 héttel.

Ha nem teljesíted, akkor évet kell ismételned, azaz megbuksz.

2020. febr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Utolsó vagyok: Én 9.ben 1 hétig ingyen dolgoztam, majd 10 és 11.ben voltam 150 forintos órabérben.
2020. febr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
2 hétig dolgoztam ingyen*😅
2020. febr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!