Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentőtisztin a patológia...

Mentőtisztin a patológia miből áll nagyobbrészt?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy az esetek túlnyomó többségében mit csinálnak ott.

Azzal tisztában vagyok, hogy van egy boncolás része, de ezen belül a hallgatóknak mit kell elvégezni? Maguktól is tudni kell boncolni? Remélem gyermek/csecsemő boncolását nem kellesz végig nézni.


Mentőtisztire készülök azért érdekel leginkább. Nagyon hálás lennék, ha valaki hasznos információval tudna szolgálni és részletesen le tudná írni, hogy miből is áll. :)



2020. febr. 21. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Orvosira járok, nem mentőtisztire, de szerintem olyan hatalmas különbségek nincsenek. A patológiának minimális része a boncolás, 90%-ban az íróasztalodnál fogsz ülni és viszonylag száraz anyagokat fogsz magolni. Tudni kell a betegségek kialakulásának mechanizmusát, a lefolyásukat, a kimenetelüket, az elváltozásokat, amiket okoznak (és a szövettani elváltozásokat is, de nem tudom, hogy a mentősöknek ezt mennyire erőltetik). Senkinek nem kell önállóan boncolni, ez a boncmester feladata. A hallgatók legfeljebb nézik, de inkább magukat az eltávolított szerveket vizsgálják. Nekünk mindig azok a tetemek voltak a boncteremben, akik épp odakerültek, így volt olyan csoport, akinél épp csecsemő volt soron. Szerintem egy mentőtiszt egy beteg, halott csecsemő boncolásán kívül sokkal szörnyűbb, gyerekeket érintő dolgokkal is találkozni fog a munkája során, érdemes csak akkor jelentkezni erre a szakra, ha nem irtózol betegesen az ilyesmitől (nyilván nem kellemes senkinek ezt látni, de nem lesz hosszú életű a karriered, ha az első ilyenbe belerokkansz lelkileg).
2020. febr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hasznos információ volt. :)
2020. febr. 22. 11:17
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én oda járok (SOTE), és egyetlen egyszer voltunk boncoláson eddig. A későbbi években megyünk majd elvileg boncterembe, de csak gyakorolni fogunk a hullákon, pl. csontfúrást, thoracostomiát, escaratomiat. De ezt is elvileg csak az utolsó év környékén.
2020. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!