Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tanuljak ha IT területen...

Hol tanuljak ha IT területen szeretnék dolgozni? (Pl. Front end fejlesztőként)

Figyelt kérdés

Hol érdemes tanulnom ha pl egy front end fejlesztőként szeretnék elhelyezkedni de az egyetemi alapszakot túl nehéznek találom, de egy OKJ-s képzéssel meg semmire nem megyek?

Valami köztes utat szeretnék találni, tehát egy olyan sulit amit ha elvégzek tényleg kellene is fogok a piacnak nem úgy mint ezek a pár hónapos okj-s képzések. (Ha rosszul tudom cáfoljatom meg de tudtommal egyik okjs IT képzéssel sem lehet elhelyezkedni még kisebb pénzért se)



2020. febr. 26. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha az alapképzés nem jöhet szóba, akkor egyedül csak a 2 éves FOSZK maradt amire érdemes még menni. A jó dolog az benne, hogy később bármikor el tudod fogadtatni a tárgyaidat és lediplomázhatsz rövidebb idő alatt, tehát nem lesz +3 év, hanem mondjuk csak másfél.

Bár érdemes lenne ránézned a BProf üzemmérnökire, ami jóval gyakorlatiasabb és némileg könnyebb mint a többi BSc alapképzés.

2020. febr. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Honnan tudod, hogy az egyetem túl nehéz? Éppen próbálod?


A gazdinfó egyáltalán nem túl nehéz. Kb a félhülye is elvégzi. Ha azonban még ez is túl nehéz, akkor válts át marketingre, ha még ez is túl nehéz, akkor kommunikáció szakra. Ezek is nagyon hasznos skilleket tanítanak. És mellette meg tanulj meg frontendet fejleszteni udemyn, courserán.

2020. febr. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért ne adjunk olyan tanácsot a kérdezőnek, amivel könnyen nagyot koppanhat. A gazdinfó a legnehezebb szakok között van, nem egyszerű elvégezni. Persze ez ne riasszon el kérdező, ha esetleg érdekel, de arra készülj fel, hogy lesz azért szívatás és sok energiát bele kell fektetni.
2020. febr. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy van a gazdinfo a legnehezebb szakok (mondjuk villamos- meg gépészmérnök, orvosi, gazdmatek stb.) között. Kb informatika lájt szak. Nem véletlen, hogy a BGE, Corvinus és Milton stb. kínálják, és nem a BME alapszakon.
2020. febr. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam, hogy a legnehezebb 5 szak között van, hanem hogy a legnehezebb szakok között van. Az, hogy hanyadik pontosan, az már nyilván erősen szubjektív (és egyébként még erősebben intézményfüggő), de olyat csak egy félhülye állítana, akinek igazából semmi rálátása a témára, hogy annyira könnyű volna.:)


Ez az érvelés egyébként egyszerűen zseniális. A gazdinfó egy könnyű szak, mert nincsen alapszakon a BME-n? Mesterszakon van, de ugye ezek szerint az nem számít ebben az érvrendszerben. Az is imádnivaló, ahogy az SZTE, Pannon, DE, PTE képzéseket ügyesen elhallgatod, vagy legalábbis egy stb-t érdemelnek csak valami okból kifolyólag a Milton után.

2020. febr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egy barátom villamosmérnöknek tanult, és az mondta az infosok jobban izzadtak mint ők és sokkal nehezebbnek tartja. Bár nem emlékszem már pontosan melyik szakról beszélt, és lehet nem pont a gazdinforol.
2020. febr. 28. 22:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is front-end fejlesztő szeretnék lenni. Most 11. osztályos vagyok. Én a BME-VIK BProf-ot nézegettem, esetleg az OE-NIK BSc jöhet szóba. ELTE-IK-n nagyon nehéz a matek, engem ez tart vissza. 4.7 vagyok matekból, de nem igazán nagy a követelmény és faktos sem vagyok.


Voltam több nyílt napon is, az ELTE nagyon nem jött be, a BME tetszett, az OE-vel kapcsolatban felemás érzéseim vannak.

2020. márc. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!