Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Okj vagy egyetem a jobb ezen...

Okj vagy egyetem a jobb ezen a területen?

Figyelt kérdés

Csecsemő- és gyermekápoló képzés érdekelne. Indul okj formában (először gyakorló, majd a következő szint) vaagy egyetemen ápoló alap-, majd mesterképzés formában, ahogy így nézegettem. Feltételezem az egyetemi képzés szélesebb körű, nem csak gyermekápolásra vonatkozik...

Melyikkel könnyebb elhelyezkedni (belföld, külföld egyaránt). és bàr tudom, szép hivatás, de azért a fizetés se utolsó szempont legyünk őszinték. Érdekelnek a tapasztalatok, minden. Munka mellett, már felnőttként mennyire húzós bármelyik formában?

Köszi a válaszokat!



2019. nov. 30. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Elhelyezkedni mindkettővel lehet, azonban az állami bölcsődékben csak diplomásként lehet pedagógus státuszod. Ezzel egyrészt magasabb fizetésre számíthatsz (bértábla szerint), másrészt lesz esélyed bölcsődevezetői posztra, harmadrészt pedig jóval több nyári szabadságnapod lehet, akárcsak az iskolai pedagógusoknak, nagyjából két hónap, szemben az OKJ-sek egy hónapjával.
2019. dec. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, de engem nem a nevelő érdekel, hanem az ápoló (kórházban). Szerintem te összekeverted a kettőt. A bölcsis meló az inkább az óvodaihoz hasonló, de nem egèszségügy.
2019. dec. 1. 09:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsánat, tényleg félreértettem a kérdést, talán azért is, mert egyetemen az ápoló képzésen belül nem lehet csecsemő- és gyermekápolásra specializálódni, ilyen képzés külön nincsen. Viszont éppen van ismerősöm, aki kórházi csecsemőosztályon dolgozik, s ott óriási ápolóhiány van. A gond az, hogy a bértábla alapján kapott jövedelem még a pótlékokkal együtt sem kompenzálja azt a stresszt, amit részben épp az ápolóhiány miatti túlterheltség okoz. Nagy az elvándorlás, mivel egy családos anyuka erősen meggondolja, hogy akarja-e vállalni élete végéig, hogy hetenként egyszer éjszakai ügyeletre osszák be, amikor ugyanennyi pénzt kaphat napi 8 órás irodai munkáért is. Egy idő után a többség besokall és idejében, fiatalon vált, otthagyja a pályát.
2019. dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!