Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz elvégezni a tanító szakot?

Nehéz elvégezni a tanító szakot?

Figyelt kérdés
2020. febr. 27. 19:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%
Nem.
2020. febr. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Én tanítottam régebben tanítójelölteket, s az volt a tapasztalatom, hogy kellő szorgalommal közepes eredménnyel érettségizettek is végig tudták csinálni. Persze vannak, akik mondjuk matekból teljesen sötétek, vagy képtelenek helyesen írni, nekik akár ez kibukást is jelenthet. S azért nehogy valaki azt gondolja, hogy nulla tanulással tanítói diplomához juthat, mert azért az túlzás. Tanulni kell ezen a szakon is, de nem sokkal többet, mint egy gimnáziumban.
2020. febr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
33%
A “nehéz” és a “tanító szak” kifejezések nem illeszthetők egy mondatba. Az egyik legkönnyebb szak.
2020. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%
Egyetértek az előttem szólókkal, átlagos képességekkel is simán elvégezhető.
2020. febr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
73%
én nemrég kezdtem. Még nem erőltettem meg magam...
2020. febr. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Milyen azóta a tanító szak? Nehéz?

Én most fogom majd kezdeni.

2020. szept. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
23%

Így távoktatásban kicsit több, mint vicces volt. Persze tanultam is, mert volt, ami érdekelt. Ami nem, azt is megoldottam gond/tanulás nélkül.

Kíváncsian várom a következő félévet, igaz levelezőn.

2020. szept. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Én is levelezőn fogom végezni. Bocsi az offért, de fel tudok venni több tantárgyat is mint ami az előírt? Hogy hamarabb végezzek 1 fél évvel. Vagy ez lehetetlen?
2020. szept. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Szerintem iskolafüggő. Itt van, aki 4-5 félév alatt végzi azt, ami máshol levelezőn is 8 félév. Persze ehhez kell olyan diploma, meg a tárgyak beakkreditálása.


Megnézed a tanmenetet, az előtanulmányi rendet (olyat nem vehetsz fel, aminek az előfeltétele nincs még meg), beszélsz a TO-val és biztosan megoldható. Mondjuk minden félévben van kötelező gyakorlat, és ha nem vagy már eleve pedagógus, szerintem kellenek az előadások ahhoz, hogy ezekre nyugodt szívvel bemenj.

Ráadásul "szakosodni" (műveltségi területet választani) is kell, aminek a konzultációit nem valószínű, hogy hozzád fogják igazítani, tehát itt is előre kell gondolkoznod, hogy felsőbb évesek tantárgyát is fel tudd venni.


Szóval iskolafüggő és persze a TO jóindulatán is műlik.

2020. szept. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Köszönöm a segítséget! Írhatok esetleg privátban mert lenne még kérdésem, ha nem haragszol.
2020. szept. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!