Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz elvégezni a tanító szakot?

Nehéz elvégezni a tanító szakot?

Figyelt kérdés
2020. febr. 27. 19:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan.
2020. szept. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:

Ne haragudjatok, de levelezőn persze, hogy nem nehéz..

.🤦‍♀️Próbáljátok ki nappalin. Minden egyes nap be kell járni az egyetemre és a szorgalmi időszakban is rengeteg a beadandó és zh. Nagyon sokrétű, amit ott tanulni kell. A tanítási gyakorlatok alkalmával megtartani egy korrekt órát se könnyű, mert a bizottság minden egyes szavadat elemzi. Tehát nem, nem könnyű. Közepes átlagúak ki szoktak bukni általában. Ha 4 egész felett voltál a gimiben, akkor menni fog, de kitartás kell azért hozzá.

2020. nov. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
Az ELTÉ-n nem könnyű nappalin. Más főiskolákon lehet, hogy könnyebb.
2020. nov. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
Hát figyelj attól függ, hogy kinek. Én 4,4 körüli átlag voltam a gimiben, az érettségi is elég jó lett, mégse volt egy móka és kacagás az ELTE tanító szaka nappalin. Magyar művteres voltam.
2020. nov. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
55%
Mint sok más területen, így a tanítóképzők között is óriási nehézségi különbségek vannak. Több kisebb tanítóképző az országban gyakorlatilag minden tekintetben olyan, mint egy meghosszabbított gimnázium. Semmivel sem kell többet tanulni, mint egy átlagos gimnáziumban, semmivel sem nehezebb, és szellemileg teljesen középszerű, sőt butuska hallgatók is kis szorgalommal simán elvégzik. Ráadásul az oktatók szellemi színvonala is nagyjából egy átlagos gimnáziuméval egyezik meg. Szóval az egész csak névleg felsőoktatás, valójában középfokú képzés szinte minden tekintetben. Saját tapasztalatból beszélek.
2020. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
18%
#15, magas lóról beszélsz. A gimiben nem kell se szigorlatozni, se anatómia vizsgát tenni, se szakdolgozatot írni, se államvizsgázni, se 30 gyereket oktatni. Tematikus tervezet minden tantárgyból, mond ez neked valamit? Nem. Szóval vegyél vissza.
2020. nov. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
75%
15,nem hiszem én el azt a saját tapasztalatot.
2020. nov. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

15-ös ezt én sem hiszem. Online oktatás óta szóbeli zh-kat csinálunk, minden órára készülni kell és nem 1-2 oldal anyagból. Aztán majd tanítási gyakorlat is lesz ahol én fogom az órákat tartani úgy hogy közben figyelik minden szavamat.

Szóval nem is tudom Te miről beszélsz....a gimnázium ehhez képest, kutya f...a.

2020. nov. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
57%
#15 voltam. A saját tapasztalat onnan ered, hogy évekig oktató voltam két kisebb tanítóképzőben is. S korábban három egyetemen is tanultam, úgyhogy van összehasonlítási alapom. Olyan hallgatók is jutnak egyes tanítóképzőkben diplomához, akiktől valószínűleg az érettségi letétele is nagy teljesítmény volt. A szájukba rágják az anyagot, és ha egy vizsgán öt értelmes mondatot tudnak mondani a kihúzott tételről, már megvan a kettes. Tárgyismétlés gyakorlatilag nincsen, ugyanis legkésőbb a második utóvizsgán mindenki átmegy. A vizsgák döntő többségén még átlagos értelmi képességekkel is egy-egy napos készüléssel át lehet menni. Egy oktató kollégám egyenesen megmondta, amikor panaszkodtam neki arról, hogy a hallgatók gyenge felkészültséggel jönnek vizsgázni, hogy "írd be nekik a kettest, aztán el van intézve". Aki le tud érettségizni, ezeket a tanítóképzőket különösebb nehézség nélkül el tudja végezni. Ehhez képest egy erősebb egyetem, ahol a tehetségesebb hallgatók is nagy erőfeszítést kell tegyenek, hogy minden tárgyból átmenjenek, ahol egy hét kemény készülés sem garantálja, hogy sikerül egy nehéz vizsga, ég és föld. Tudom, aki tanítóképzőbe jár, annak nem jó ezt olvasni, mert az emberek szeretik magukról azt gondolni, hogy milyen nagy kihívásoknak felelek meg, de nekem ez a személyes tapasztalatom. Egyébként nem azt állítottam, hogy minden tanítóképző gyenge. Épp azt írtam, hogy biztos vannak erősebb tanítóképzők is. De azok, ahol én tanítottam, alacsony mércét jelentettek.
2020. nov. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Szerintem nem kell megsértődni azon, amit 15-ös mond, akkor sem, ha igaz (amúgy igaz). Nem bántásképpen mondja, csak kicsit nyersen. Attól, hogy egy szak tartalmilag nem nehéz, még nem azt jelenti, hogy rossz vagy haszontalan lenne. A tanítóknál nagyon fontos a szakmai tudás, de még fontosabb a didaktikus, tanítói módszertan és még ennél is fontosabb a személyiség. Nagyon szép és nagyon-nagyon fontos szakma vagy inkább hivatás. Ettől függetlenül a kérdező kérdésére a válasz: nem, nem nehéz a szakot elvégezni egyáltalán, tartalmilag ez a könnyebb szakokhoz tartozik. Ezen nem kell megsértődni.


Ha már mindenki azzal jön, hogy hol tanul, hol tanít stb. ELTE-n tanítok leendő tanárokat, PhD-m van és ezen felül 6 diplomám. Remélem segítettem.

2020. nov. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!