Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen jó szakmákat tudtok?...

Milyen jó szakmákat tudtok? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok és nagyon aggaszt, hogy nem tudom eldönteni, hogy milyen irányban szeretnék tovább tanulni. Egyetemre mindenképp szeretnék menni, csak elképzelésem sincs, hogy mégis milyen szakra, irányba. Tudom, hogy nem ismeritek a képességeimet, de azért tanácsolnátok jó szakmákat amire kereslet is van/lesz és elég jól is keres. A töri elég jól megy, de nem vagyok belőle hú de nagyon kiemelkedő. És még annyi, hogy nyelvvizsga nélkül be lehet jutni valamint kell valamiből emelten érettségiznem ahhoz, hogy egy normális szakra bejussak?
2010. júl. 24. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:

A műszaki pályáknak van nagy keletje, de oda nagyon jónak kell lenni matekból, fizikából. Nyelvvizsga szerintem mindenképp kell a jobb helyekre, meg a diplomához is kelleni fog később, úgyhogy érdemes most letenni.


Emelt nem feltétlen, ha középszinten nagyon jól írod meg.


A divatos szakokat (reklámszervező, multimédia, marketing, gazdálkodás menedzsment) szerintem érdemes kerülni, mert nem sokat ér a diploma, így elhelyezkedni sem egyszerű vele.

2010. júl. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A természettudományi tárgyak is eléggé feltörőben vannak, mert kevés végzett diplomás van még belőlük! Egyre fontosabbak lesznek a környezetváltozások miatt! Hasznos lehet számodra, ha ilyeneket tanulsz.
2010. júl. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

én is pont ezen tépődök már 1 jóideje!!tudok ajánlani egy oldalt, ott körülnézhetsz szakmák terén

mop.hu :)

2010. júl. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2010. júl. 27. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!