Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE osztatlan tanárképzés...

ELTE osztatlan tanárképzés vélemények? (német-angol tanár szeretnék lenni)

Figyelt kérdés
Leginkább az érdekelne, hogy milyenek a tanárok ezen a karon, milyen a közösség, mennyire nehéz bekerülni/elvégezni. :)

2020. márc. 6. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Én otn vagyok, bár nem ez a szakpárom, de vannak nyelvre járó barátaim. Én szeretem az eltét, a btk-t, pszichós órád lesz (pedagógia) ott sok választás nincs, mindegyik oktató, tanár jó. Bekerülni nem nehéz, de aki azt mondja, hogy jaj "csak" ganári, meg "csak" btk, az picit elfogult, sokat kell tanulni. De az egyetem, a legkör szerintem nagyon jó! Ajánlom:)
2020. márc. 8. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!! :)
2020. márc. 8. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Éhen fogsz halni tanárként.
2020. márc. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Erre a szakpárra járok az ELTE-re, ez a 6. évem, most csinálom a hosszú gyakorlatot és júniusban szeretnék végezni, tehát eléggé a végén járok.


Alapjában nem bántam meg, de volt időszak, amikor legszívesebben abbahagytam volna. Bekerülni szerintem nem nehéz, ha tanulsz és komolyan veszed akkor elvégezni sem lehetetlen. Van pár nehezebb tárgy, de alapjában véve nincs olyan, amire azt mondanám, hogy teljesíthetetlen.


Általában (főleg angolon, de az elején németen is) van lehetőség tanárt választani és a tapasztalatom az, hogy minden a tanáron múlik. Ugyanaz a tárgy az egyik tanárnál egy élmény, sokat fejlődsz és könnyen teljesíthető, a másiknál pedig vért izzadsz és egy szenvedés az egész, hiába ugyanaz az anyag. Az elején szerencsén múlik, hogy kit választasz, aztán utána már ismered a tanárok nagy részét és hallottál róluk ezt-azt, így könnyebb a választás, de persze nem mindig kerül be mindenki ahhoz, akihez szeretne, mert van, hogy nem jó az időpont és általában 15 fő a limit. Nem nagyon vannak olyan tanárok, akik határozottan rosszindulatúak és céljuk a buktatás és szívatás, de azért bele lehet futni pár rosszabba angolon és németen is.


A német szaknak sok értelme nincs, az elején van pár nyelvfejlesztéses óra, ezek tényleg hasznosak, de az utolsó 3-4 évben semmi nyelvfejlesztés, a nyelvet pedig nem használjuk szóban, csak írásban, ezért nagyon sokan vagyunk, akik nem fejlődtek, hanem inkább visszafejlődtek nyelvtudás tekintetében. Az órák nagy részének semmi értelme, 80%-ban irodalom, ami teljesen haszontalan, a nyelvészet ugyan érdekes, de sok hasznát nem veszed a tanításban. A módszertan elavult, nulla módszertani tudással mész gyakorlatra, ha jó mentort kapsz, akkor tőle tudsz tanulni.


Az angol szak nagyon jó, itt tényleg van nyelvfejlesztés, felkészítenek a C1-es szintre és hasznosak az órák, a módszertan különösen jó, angolból tényleg felkészültnek éreztem magam a tanításra már a gyakorlat elején is.


Sok sikert! :)

2020. márc. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3 - Igen tisztában vagyok vele, hogy egy tanár nem keres sokat, de engem ez érdekel és ezt szeretném csinálni. Nem hiszem, hogy más pályát választok csak azért mert mondjuk jobban keres mikor engem más munka nem nagyon vonz. És nem szeretnék egész életemben olyannal foglalkozni amit nem szeretek csinálni.


#4 - Köszönöm a választ! Sokat segítettél! :)

2020. márc. 19. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!