Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni orvosisok! Ti hány...

Debreceni orvosisok! Ti hány órát tanultok egy nap? Mi az a kollokvium?

Figyelt kérdés

Igazából az érdekelne, hogy a szorgalmi időszakban mennyi időt töltetek tanulással, ill. ha ennek értelmében szorgalmasan és folyamatosan készültök, akkor mennyire durva a vizsgaidőszak? Debrecenbe szeretnék menni az ÁOK-ra, szóval ha bárkinek van vele tapasztalata amit esetleg szívesen megosztana, tippek, vagy tudnivalók, kíváncsian várom, természetesen más ÁOK-sok tapasztalataira is kíváncsi vagyok.

Gondolok itt a kolitól kezdve, bulikon át zh-ig mindenre, előre is köszi! :) 17/L



2020. márc. 13. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Nem Debrecenbe járok, úgyhogy tapasztalatokról nem tudok írni. Annyi, hogy ha szorgalmasan tanulsz minden nap pár órát, akkor simán teljesíthető a vizsgaidőszak. Nehéz konkrét időtartamot mondani, de úgyis érzi majd az ember, hogy mennyi tanulásra van szüksége, ha előtte van az adott tananyag. Lehet, hogy egy tárgyból elég csak simán elolvasni egyszer a jegyzetet vagy a diákat, másból viszont kőkeményen, éjszakába nyúlóan kell tanulni.

A kollokvium a félévi vizsga, amikor csak egy féléves anyagból kérnek számon. Pl az anatómia nálunk 3 félév volt, első és második félév után csak adott félév anyagából volt kollokvium, a harmadik félév után viszont szigorlatot tettünk az összes addigi anyagból 3 félévre visszamenően.

2020. márc. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első évben csak a ZH-kat megelőző héten tanultam (kb. 6-7 nap/ZH).

Második évben napi rendszerességgel kellett tanulni, különben teljesen lemaradtam volna, ugyanis egymást érték a számonkérések.

III. évben - hasonlóan az első évhez - csak a ZH-kat megelőző héten tanulgattam. Lazább már, mint a második év. Ez alól kivétel a nyári vizsgaidőszak, ott 3 szigorlatot kell teljesíteni, ami igen csak kimerítő.

IV-V. évben ellustultam, nincsenek már évközi számonkérések, szinte minden vizsga, vagy az utolsó héten van kiváltó ZH, így nem is nagyon tanul senki évközben. Elfelejtenéd addigra úgyis. Sok dolgot örülsz, ha a vizsga 1-2 órás időtartamára meg tudsz jegyezni.


A vizsgaidőszakokról általánosságban elmondható, hogy nagyon rosszak. Az ténylegesen abból áll, hogy reggel felkelsz, leülsz, tanulsz, 15 perc ebédszünet, folytatod a tanulást, majd azt veszed észre hogy este 10 óra van és sehogy sem állsz a napi anyaggal. Végül hajnal 2 után lefekszel, majd reggel megint kelsz. Első 2,5 évben nincs sok vizsga, utána viszont megsokszorozódik a számuk. Például első félévemben volt a biofizika és orvosi kémia vizsga. Most a 9. félévemben viszont már 8 vizsgám volt. (Sok tárgyra nem jutott több idő mint 3-4 nap!)


Nem akarlak ezekkel elijeszteni, szép és jó dolog az orvosi, de tudd hogy mire vállalkozol!

2020. márc. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudtok elijeszteni, sokkal rosszabbnak képzeltem, szorgalmi időszakban olyan napi 5-6 óra tanulás, ilyesmi😅
2020. márc. 13. 20:08
 4/5 GerIta válasza:
100%
Én szorgalmi időszakban napi 2-3 órát foglalkozok a tananyaggal előre, az előadás előtt, így nem ismeretlen, és könnyen megtanulható vizsgaidőszakban 1-2 nap alatt
2021. jún. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Update: Ma derült ki, hogy biztosan felvesznek idén a DE-ÁOKra:)
2022. júl. 1. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!