Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE vagy Pécsi Tudományegyete...

ELTE vagy Pécsi Tudományegyetem pszichológia szak?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy mik a tapasztalataitok a két egyetem pszichológia szakával? Melyikre érdemes felvételezni? Hol jobb a légkör, hol kell többet tanulni? Milyenek a tanárok? Hova nehezebb bekerülni?

2020. márc. 15. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét egyetemről van ismeretem. Mindkét egyetem színvonalas régi alapítású tudományegyetem, jó kutatómunkával, nemzetközi kapcsolatokkal, erős háttérintézményekkel. Mindkettőnek van akkreditált doktori iskolája is pszichológiából, tehát van kifutása a képzéseiknek és van legmagasabb szintű művelési lehetőség.


Mindkettőre érdemes felvételizni, mindkettőn lehet sokat tanulni, mindkettőn vannak kiváló tanárok és kevésbé kiválóak is sajnos. Budapest előnye, hogy sok minden más is itt van, Pécs viszont egy kellemesebb hangulatú nyugodtabb város.

2020. márc. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Azt kell tudni hogy a
2020. márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Állítólag pszichológia alapszakon mindenhol jó az oktatás. Tehát döntsön neked a város, anyagi helyzet stb.

Én Eltés vagyok és szeretem, bár tény hogy elméletibb lehet az oktatás, mint máshol. Ettől függetlenül nem mennék máshova, ha visszamehetnék az időben.

2020. márc. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!