Corvinus vagy BGE?

Figyelt kérdés
Igy általánosságban melyiket kinek ajánlanátok? Esetleg odajáró vagy volt diákok véleménye?

2020. márc. 17. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Számít ez? Lényegében lehet, hogy érettségi sem lesz. (110ezer diákot, több ezer tanárt és kiszolgáló személyzetet kellene mozgatni akkor, amikor pont tombolni fog a járvány.) Nagy valószínűséggel otthon ülsz majd karanténban, és van rá esély, hogy jövőre nem is lesz felvételi! (Mármint a jövő évre). Gondolj bele, mi megy külföldön! Szerinted két-három hét múlva nálunk mi lesz, ilyen "fejlett" egészségügy mellett?
2020. márc. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valami megoldás úgyis lesz én mindenképpen a Corvinusra teszem a voksom !!
2020. márc. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyértelműen Corvinus! A BGE (általánosságban) akkor jó, ha nincsenek nagy, távlati terveid. Sokkal több hallgató szerez ott diplomát, mint a Corvinuson, ebből kifolyólag az utóbbi még mai napig többet nyom a latba, pl. egy állásinterjún, ha megpillantják a CV-dben. Persze nem azt mondom, BGE-n is sok ismerősöm végzett, akik kiemelkedő pozíciókat értek el, azonban a nagy többségük nem jutott annyira magasra vele. Ugyanakkor akik a Corvinuson végeztek, azok magasabbra jutottak átlagosan, pl. vállalatigazgatók, étteremtulajdonosok lettek. Ez kicsit olyan kisarkítva, mint a nyelvvizsgánál az Euroexam és az Oxford. Nyilván ha az a cél csak, hogy legyen meg a nyelvvizsga, akkor jó az Euroexam teljesen, de ha extra szinten meg akarod tanulni a nyelvet és olyan bizit szerezni, amire elismerően néznek a világ bármely pontján, akkor Oxford nyelvvizsgát választasz.

Remélem tudtam segíteni.

2020. márc. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az hogy az alapszakodat melyik egyetemen vegzed,nem igazan szamit,hogyha tervezel utana mesterszakra is tovabbmenni.Ahhoz azonban,hogy magasabb,nagyobb presztizsu poziciokat is megpalyazhass,es magasabb poziciokba juthass el,ugyis szukseges a mesterdiploma.Ugyhogy szerintem az hogy melyik egyetemen vegzed el az alapszakot az annyira nem is szamit,ha tervezel utana mesterszakot is csinalni.Ott viszont mar,mivel innentol kezdve ez lesz a mervado,es a mester fog innentol kezdve igazan szamitani,erdemes egy neves egyetemen vegezni mestert,mint pl egy Corvinus,Elte,vagy neves kulfoldo egyetemek,ha azok is szobajohetnek.


Osszessgeben:Szamit az egyetem presztizse,de ha alapszak valasztas elott allsz,szerintem nem ez a leglenyegesebb szempont,hiszen ha tervezel mestert is,onnantol a kutyat nem fogja erdekelni ,hogy neked honnan van az alapszakos diplomad ,ha meglatjak hogy van melette mesterdiplomad is.A mester viszont mar egy magasabb szintet kepvisel,aminel mar szerintem is jobban szamit a presztizs es az egyetem hirneve,ugyhogy,kedves Kerdezo ha msterszakra mesz akkor egyertelmuen Corvinus,ha alapszakra mesz akkor igazabol tok mindegy,hiszen utana ha tervezed a mestert ugy is az lesz a mervado.

2020. márc. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Corvinus egyértelműen.

BGE-s voltam ,első év után átmentem corvinusra és egyáltalán nem bántam meg,ezt kellett volna anno az első helyre írnom.

A BGE egy elég fura hely, tele van szépen szólva nem túl intelligens emberekkel. Persze van kivétel,de nem sok. Sajnos nagyon meglátszik,hogy ide 280 ponttal is felvesznek embereket...nagyon nem éreztem ott jól magam.

Szóval egyértelműen Corvinus!!

2020. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!