Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudnák felkészülni a...

Jyas kérdése:

Hogy tudnák felkészülni a magyar középszintü érettségi második részére?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy nem értem hogy ott mit kéne csinálnom. Hogy kéne elemeznem a novellát/verset,légyszi segitsetek. Elöre is köszi mindenkinek :)

2020. márc. 19. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is, tudnék.

Másodszor, miért nem a tanárodat kérdezed meg erről?

2020. márc. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Ennyire rossz tanárod van, hogy meg nem csináltatok ilyet? Amúgy én pl novellát nem tudok, ezért az összehasonlító verselemzést csináltam. Megviszgálos mondanivalóban meg szerkezetileg meg ilyesmi, s leírod
2020. márc. 20. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A teljes érettsegire való felkészüléshez elég a tanórák 90%án ott lenni.


Sajnos, ha a tanár alkalmatlan, nem jut el addig, amíg kéne. Ha eljut és a diák alkalmatlan, akkor is fennáll ez az eshetőség.


Amit mi csináltunk, hogy a párhuzamos osztály tanárát kértük meg, hogy tanítson.


Informatikai alapok is hiányosak lehetnek, mert a "vers elemzés alapjai" kifejezés illetve a "műelemzés alapjai" kifejezés is - tudósokat idézve - "számos hasznos dolgot" mutat, mint:

[link]


[link]

[link]

[link]

2020. márc. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is hasonló a problémám :D


És igen, nekem pl. olyan rossz tanárom van, hogy egész életemben 2 novellát kellett "érettségisen" elemeznem, abból is egyiket félbehagytuk. Ráadásul nyolcosztályosba járok, szóval 8 év alatt sem sikerült az alapokat megtanítania. De az összes családi történetét ismerem, és a költők életrajzát is sikeresen bemagoltuk..


Én most arra gondoltam, hogy konkrét érettségiket és megoldókulcsokat nézek, hátha segít.

2020. márc. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2020. márc. 20. 10:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Hajrá!
2020. márc. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
Valaki megsértődött, mert nem tudja kezelni az internetet :) De cuki vagy! Biztos bölcsésznek mész majd....
2020. márc. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!