Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt magyar érettségi írásbel...

Emelt magyar érettségi írásbeli részére miből érdemes felkészülni?

Figyelt kérdés

2018. jan. 23. 17:10
 1/2 LyahFayew válasza:

Én tavaly emelteztem, de az biztos, hogy soha életemben nem vittem túlzásba a tanulást... erre azért készültem, persze. Sokat segít, ha tudod a szóbeli tételeket, de rengeteg másra is rámennek írásbelin.

Nálunk tavaly a szövegértés része nagyon kevés volt benne, inkább a műveltséget mérték fel. Sok műfajjal kapcsolatos kérdés volt (milyen regényműfajokat ismersz - írj rá irodalmi példákat is. Az alábbi idézetek mely bibliai alakokra utalhatnak? stb.)

Én személy szerint bíztam benne, hogy a szövegértés menni fog (megjegyzem, az sem volt könnyű) valamint a szövegalkotás is élvezhető feladat lesz, sok pontot gyűjtök vele, így a műveltségin nem gáz, ha annyira nem remekelek. Viszont, ha valaki nálam kicsit is szorgalmasabb, akkor érdemes ezekre a kérdésekre jobban felkészülni, meg persze a szövegalkotást is gyakorolni! A szövegértés nálunk tavaly, ha jól emlékszem, az egyik szóbeli tételben szereplő műből volt egy részlet, amit persze nem olvastam el, így voltak homályos részek... tanúlság: érdemes a kötelezőket elolvasni.

Egyébiránt szerintem menj fel az oktatás.hu-ra, ahol megtekinthetőek a korábbi évek érettségi feladatsorai, és azokon gyakorolgass (van megoldókulcs, minden). Ha megnézed a tavaly májusit, majd láthatod, miről beszéltem :)

2018. jan. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is tavaly emelteztem magyarból, am Ottlik:Iskola a határon c. művéből volt a szövegértés. Szerintem a legjobb felkészülés erre, ha az előző évi érettségiket átnézed, megoldod. Ha van lehetőséged rá,akkor valaki javítsa ki a szövegalkotásodat is. Ezenkívül olvasd sokat a tk-kat és a szövgyűjteményt.
2018. jan. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!