Mit tegyek, kiiratkozzak?

Figyelt kérdés
Gimi utolsó 2 évében már tudtam, hogy kozmetikus szeretnék lenni. Elmondtam otthon nagyon sokszor, de mindig azzal jöttek, hogy ők nem azért taníttattak, hogy csak OKJm legyen, jelentkezzek egyetemre. Elkezdtem nézelődni és volt egy szak ami úgy gondoltam hogy elmegy, és a szüleim miatt oda jelentkeztem. Felvettek, és most kezdem a 2. félévem. Már az 1. félévben éreztem, hogy nem vagyok jó helyen de most jöttem rá igazán. Semmi nem érdekel abból amit tanulok és csak a kozmetika jár a fejemben. Ezen kívül önköltséges és én fizetem, szóval pénzkidobásnak is gondolom az egészet. Mit gondoltok mit tegyek? Erősen gondolkozok azon, hogy kiiratkozok és elkezdem azt, ami tényleg érdekel.

2020. márc. 26. 07:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne folytasd így. Ez félév már be van fizetve?

Ne más álmát éld, hanem azt csináld, amit szeretnél. Itt nem az egyetemi évekről van szó, hanem az utána következő 40 évről.

Azt dolgozd, ami érdekel és szereted. Nem mondom, hogy egyszerű lesz kozmetikusként, hiszen eléggé telített szakma és sokba kerül saját szalont nyitni (alkalmazottként egyáltalán nem éri meg szerintem)

De nem lehetetlen, inkább ebbe old a pénzt, ne abba a szakba, ami nem érdekel. Ez a te életed, te jövőd, te pénzed. Nem a szüleidnek kell dönteni. Felnőtt vagy..

2020. márc. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem értem. Nem végezted el a gimit? A kozmetikusnak alapfeltétel, hogy érettségije legyen.
2020. márc. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, most látom, hogy elvégezted. Akkor tanulj kozmetikusnak. Mindig azt kell csinálni, amihez az embernek kedve van. Nem kell mindenkinek egyetemre menni, vannak nagyon jó szakmák is. Az a lényeg, hogy egy érettségije legyen valakinek, mert egy kőművesnek ugyanúgy nem árt, ha van műveltsége.
2020. márc. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!