Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az úgy hülyeség lenne hogy le...

Az úgy hülyeség lenne hogy le rakok egy politológia szakot és utána még le rakok valami töriset? Mit lenne érdemes mellé?

Figyelt kérdés
Imádom a politikát de nekem a jogász vagy ilyesmi nagyon durva lenne de a történelmet szeretem főleg a xx. század ami megfog es a mai politika

2020. márc. 30. 08:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Alig tudsz írni, nulla a helyesírásod, hogy mennél így egyetemre?
2020. márc. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
azért hol írtam rosszul? mutasd már meg?
2020. márc. 30. 09:04
 3/16 anonim válasza:
82%
Paaancssseer.
2020. márc. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
köszönöm az építő kritikákat
2020. márc. 30. 09:09
 5/16 anonim válasza:
84%
Még a mondatokat is kisbetűvel kezded.
2020. márc. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Tanulhatnál mellé valami értelmeset is. Töri-politológia? Ha nem vagy az aktuális kormány vezetésének rokona néhány évre sem lesz értelmes munkád. 2 politológust ismerek (mindkettő mesterszakig csinálta). Az egyik kertészetben dolgozik fuvarozóként, a másik szakács lett. Bravó!
2020. márc. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem volna hülyeség, ha lenne konkrét elképzelésed vele. A kérdésedből nekem nagyon úgy tűnik, hogy lényegében csak kiválasztottál valamit, ami hangzás alapján megfelelhet az érdeklődési körödnek és ránézésre könnyebb lehet, mint mondjuk egy jogi képzés. De mi a terved ezekkel a szakokkal? Mit szeretnél velük csinálni? Munkát, végzettséget választunk magunknak, nem egyetemi szakot. Ha kitaláltad, hogy te mit szeretnél dolgozni (azt le ne írd, hogy "politológiával szeretnék foglalkozni"), akkor utána fejtsd meg, hogy ahhoz milyen képzést, egyetemet kell elvégezni. Ennek így nem sok értelme van, hogy csinálsz politológiát, meg "valami töriset", mert azt leszámítva, hogy hangzás alapján néhány évig azt tanulod, ami szimpi, lesz 2 önmagukban is piacképtelen BA diplomád. Ilyenből pedig vannak már egy páran. Azt találd ki, hogy mi a célod az életben, mivel szeretnél foglalkozni. Ha ahhoz is az jön ki, hogy egy politológia és történelem alapszakot kell elvégezni, akkor hajrá, de ez így most inkább tűnik annak, hogy neked mindegy, csak egyetem legyen.
2020. márc. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Tanulj egy jó szakmát és legyél mellette hobbi történész. Ezt nem poénkodásból írom.
2020. márc. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az igekötőket nem tudod használni.

Kimásoltam neked róluk egy kis összefoglalót.

"Az igekötő közvetlenül az ige előtt áll. Ilyenkor egybeírjuk az igével: elmegy, meghall stb.

Az igekötő az ige után áll. Ilyenkor különírjuk az igétől: megy el, hallja meg stb.

Az igekötő az ige előtt áll, de nem közvetlenül. Ilyenkor különírjuk a szerkezet tagjait: meg is ette, el kell mennie stb."

Az igekötők pedig: be, ki, le, fel, meg, át, rá, ide, oda, szét, össze, vissza, bele, haza.

2020. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%

Politológia. XD

Érdemes lenne valami piacképesebb szakot tanulni egyébként. Engem is pl érdekel a történelem, de beláttam, hogy történelemtanárként/történészként nem lesz olyan biztos a megélhetésem, mint mérnökként.

2020. ápr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!