Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Keleti nyelvek és kultúrák...

Keleti nyelvek és kultúrák (japán) mellé még milyen diplomát érdemes szerezni?

Figyelt kérdés

2014. dec. 26. 17:43
 1/2 Ezeöccá ***** válasza:
0%
Szaktudást (közgazdaságtan, pénzügy, informatika, stb. ) kell szerezni és ahhoz kell tanulni a japánt meg persze az angolt, nem fordítva.
2014. dec. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Konkrétan egy ilyen irányú diplomára értettem a kérdést. A nem túl elvont humán (pl. társadalomtudománnyal kapcsolatos) ismeretek közelebb állnak hozzám és úgy érzem a lelkesedésem miatt jobb teljesítményt is tudnék ezeken a területeken nyújtani, mégis inkább gazdasági szakon gondolkozom, mert ott több a lehetoség. Érdekelnek még más kultúrák, foleg a nyelvek, illetve a kutatás mindenképpen és még a politológia, gazdaságjog is. A pszichopata vezetoket utálom (gazdasági területen a legsikeresebbek általában azok, de minimum bunkóak és üresfejűek) és egyáltalán nem vagyok anyagias beállítottságú (mármint nem fáj ha sok pénzem van persze, de nincsenek sznob igényeim, a plázákat is utálom) és nem szeretem a mai elkorcsosult, kulturálatlan, buta közgáztanulókat (ebben van tapasztalatom). Érdemes mégis belevágnom ilyen szemlélettel ebbe a szakmába? Az eszem úgyérzem meg van hozzá, csak a személyiségemet nem érzem odavalónak. Ami motivál, az az, hogy sok, az életben is hasznosítható dolgot tanulok, jobban átláthatom oket. A nemzetközi tanulmányok szakot az elhelyezkedési bizonytalanság miatt kiloném, hobbiból itthon is tanulhatok, az meg állítólag nem jó másra.
2014. dec. 26. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!