Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igazságügyi orvosszakértő...

Igazságügyi orvosszakértő szeretnék lenni,8. os vagyok, milyen tantárgyakat kell tanulnom hozzá?

Figyelt kérdés

2020. márc. 30. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biológia + kémia vagy fizika, mert az orvosira kell majd felvételizned.
2020. márc. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi egyetemet kell végezned, tehát olyan középiskolába (lehetőség szerint erős gimnáziumba) menj tovább, ahol fel tudnak téged készíteni az emelt szintű érettségikre biológiából és fizikából/kémiából. Ezeken kívül a felvételi tárgyakból célszerű majd jónak lenned, ami jelenleg a matek, magyar, történelem és idegen nyelv.
2020. márc. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Biológia és kémia, plusz nyelvtudás. Orvos lányomtól tudom, hogy az egyetemen a kémia fontosabb, mint a fizika, ezért inkább kémiát kell tanulni nagyon.
2020. márc. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2020. márc. 31. 08:13
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Biológia kémia ( fizika ) Erőss gimnázium lehetőleg biológia kémia fakt. Ezekből a tantárgyakból részvétel tanulmányi versenyeken az érettségi előtt meg érettségi előkészítő ( lehetőleg (magántanár ) Így jutottam el a SE-re
2020. márc. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A előző vagyok még kiegészítve a 2-es hozzászólóval egyetértve !Elsőre nekem is kevés volt a 83-83 % emelt biosz és kémia mert az érettségi átlagom csak 75 % volt !!!
2020. márc. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Gratulálok! Kevés gyerek tudja 8. osztályban, mi a fene akar lenni. Jó munkát kívánok, akár dr. Temperance Brennan adta az ihletet, akár más! De remélem tudod, hogy nagyon necces, amire vállalkozol. Nem akarom elvenni a kedvedet, csak mint szempontot említem:

Volt a neten egy videó a hírek közt, ahol egy férfi levette a fél arcát, mert az csak protézis volt, rák miatt leműtötték. Én az első 2 másodpercet tudtam csak megnézni. Egy rekonstrukciós plasztikai sebész medika szinte - szakmai okok miatt - csillogó szemekkel beszélt a dologról. Na, ő mondta, hogy őhozzá, de még a sima patológus boncolókhoz képest is külön "állatfajta" az igazságügyi orvosszakértő. Szóval a fejlövés "sima liba" lesz. De az 5 éve nem látott, majd a lakásból halva előkerült szomszéd nénire is fel vagy készülve?

2020. ápr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták kémia-biosz minden mennyiségben.

De főleg kémia.

Elvégzed a 6 évet, majd szakosodsz.

Nekem könnyebb volt annó, mert előtte boncmesterként dolgoztam, és kb. minden létező halottal találkoztam a kórházakban, és hatósági boncolások során.

Viszont nehogy azt hidd, hogy egy kicsit is hasonlít az egész arra ami a filmekben van.

Nem egy lepedővel letakart halott mellett fogjátok megbeszélni a halál okát félhomályban.


De azért sok sikert hozzá! 39/N

2020. ápr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti:Nem tudom ki az, bármilyen filmben is van, egyetlen filmet se láttam amiben ez a szakma van. Igen fel vagyok készülve.
2020. ápr. 14. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!